01.07.2025
Czy wiesz, że:
Chcesz się odnaleźć w gąszczu wymagań, potrzeb i wyzwań związanych z bezpiecznym miejscem pracy?
Dzisiaj to nie jest element budowania przewagi konkurencyjnej. To kryterium (nie)istnienia na rynku.
Dlatego KIPA zaprasza do udziału w warsztacie z Beatą Faracik i Dominiką Sadowską pt. „Prawa człowieka: zachowania przemocowe, a prowadzenie biznesu w branży audiowizualnej”.
Specyficzne warunki pracy w branży audiowizualnej wiążą się z wysokim ryzykiem negatywnego wpływu na osoby bezpośrednio i pośrednio zaangażowane w produkcję, odbiorców oraz środowisko. Ponadto stres i specyficzne ryzyka psychospołeczne powodują, że w tej konkretnej branży nierzadko występują zachowania przemocowe takie, jak mobbing lub mikroagresje.
Jak tworzyć bezpieczną przestrzeń twórczą, jakimi wytycznymi się kierować i jakich błędów unikać? O standardach wspierających prowadzenie działalności z poszanowaniem praw człowieka, dobrych praktykach, zmianach legislacyjnych oraz przeciwdziałaniu nadużyciom porozmawiamy z Beatą Faracik, ekspertką specjalizującą się w prawach człowieka w kontekście biznesu.
Nad tematami różnorodności, jej wpływu na codzienne praktyki, wykluczenia, dyskryminacji, przemocy w pracy i mobbingu oraz kiedy i jak a niego reagować popracujemy razem z Dominiką Sadowską, specjalizującą się w zachowaniach negatywnych i budowaniu bezpiecznego miejsca pracy.
Wydarzenie odbędzie się stacjonarnie w siedzibie KIPA już 10 lipca w godz. 10:00 – 16:00
Dla osób uczestniczących dostępny będzie lunch oraz przerwy kawowe.
Liczba miejsc jest ograniczona!
——–
ZAPISY & KOSZT
Liczba miejsc ograniczona do 16 uczestników. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Koszt uczestnictwa to 50 zł netto (61,50 zł brutto) / osoba uczestnicząca
Zapisy poprzez formularz TUTAJ
Wszelkie pytania prosimy kierować na adres: julia.leonowicz@kipa.pl
——–
Beata Faracik
Ekspertka ds. praw człowieka w kontekście biznesu i odpowiedzialnego prowadzenia działalności przez przedsiębiorstwa. Współzałożycielka i prezeska zarządu Polskiego Instytutu Praw Człowieka i Biznesu. Doradczyni (CEE) w Global Business Initiative for Human Rights and Business. Członkini Rady Doradczej przy Krajowym Punkcie Kontaktowym OECD ds. odpowiedzialnego postępowania przedsiębiorstw.
Prawniczka o wieloletnim doświadczeniu zawodowym obejmującym zarówno pracę w administracji publicznej na stanowiskach eksperckich z zakresu praw człowieka (Ministerstwo Sprawiedliwości, Ministerstwo Spraw Zagranicznych), organizacjach międzyrządowych, w sektorze prywatnym i NGOs, jak i działalność doradczą skierowaną na wsparcie firm w prowadzeniu działalności w sposób zgodny z Wytycznymi ONZ dot. biznesu i praw człowieka.
Autorka i współautora wielu publikacji. Koordynatorka programów edukacyjnych, wykładowczyni studiów podyplomowych i członkini zespołów badawczych m.in. na University of St. Andrew’s School of Management.
Dominika Sadowska
Ekspertka z obszaru polityki i prawa antydyskryminacyjnego, inicjatorka i założycielka Divercity+. Certyfikowana mediatorka specjalizująca się w sporach i konfliktach DEI i zachowaniach negatywnych w środowisku pracy.
Od 15 lat konsultuje, projektuje i wdraża strategie dotyczące zarządzania różnorodnością, inkluzywności i przeciwdziałania dyskryminacji w organizacjach międzynarodowych, międzyrządowych, a także miastach i metropoliach. Polska doradczyni przedakcesyjna w zakresie przeciwdziałania dyskryminacji w ramach partnerskiej współpracy instytucji publicznych w projekcie “Wzmacnianie polityki antydyskryminacyjnej”, polska ekspertka w ramach wspólnotowych programów antydyskryminacyjnych i członkini Komitetu Doradczego przy Ministrze Pracy w ramach Europejskiego Roku Równych Szans dla Wszystkich.
Od dziesięciu lat współpracuje z największymi organizacjami biznesowymi w kraju, w tym w branży AV, projektując strategie i rozwiązania z obszaru DE&I i wspierania prawidłowych relacji pracowniczych, a także procesy dotyczące wartości i kultury organizacyjnej. Prowadzi postępowania wyjaśniające dotyczące mobbingu i dyskryminacji, realizuje mediacje wewnątrzorganizacyjne.
——–
Partnerem wydarzenia jest Netflix.
Szkolenie jest realizowane w ramach programu Nowa Produkcja AV.
Nowa Produkcja AV ma na celu rozwój umiejętności polskich przedsiębiorców funkcjonujących w branży audiowizualnej poprzez ich profesjonalizację w zakresie zrównoważonego rozwoju. Projekt służy zwiększeniu implementowania zasad związanych z ekologiczną produkcją dla projektów filmowych, serialowych, telewizyjnych oraz reklamowych, realizowanych przez polskich producentów. Ma również doprowadzić do zwiększenia wiedzy, świadomości i znaczenia kwestii równościowych i antyprzemocowych w sektorze.
——–
Program dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu własnego Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych: Rozwój Sektorów Kreatywnych.