STI Studio Filmowe

STI Studio Filmowe Sp. z o. o.
ul. Śniadeckich 10
00-656 Warszawa
tel. (22) 629 21 69, fax: brak danych
e-mail: film@sti.com.pl
http://www.sti.com.pl

STI Studio Filmowe powstało w 1994 roku i zajmuje się produkcją filmów fabularnych, seriali, teatrów telewizji, filmów dokumentalnych. Współpracuje z Telewizją Polską oraz wieloma stacjami telewizyjnymi i producentami w Europie. Studio świadczy usługi dla producentów zagranicznych.

W 2008 roku studio podjęło się produkcji filmu fabularnego “33 sceny z życia” w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej. Ta koprodukcja z niemiecką Pandorą i duńską Zentropą Larsa von Triera zdobyła m.in. Polską Nagrodę Filmową Orły oraz Srebrnego Lamparta w Locarno.

W latach 2000-2011 we współpracy z Besta Film STI Studio Filmowe produkowało jeden z najbardziej popularnych seriali telewizji publicznej “Plebania”, emitowany w TVP1 trzy razy w tygodniu. W latach 1995-1996 studio tworzyło piętnastogodzinny serial fabularny dla TVP “Boża podszewka” (później zajmowało się realizacją drugiej części), w 2005 roku serial „Szatan z siódmej klasy”, serial „Wiedźmy” oraz “Pope John Paul II” – serial TV i film fabularny (na zamówienie włoskiej firmy Lux Vide).

Wśród produkcji skierowanych na rynek europejski warto wspomnieć o następujących pozycjach: “Świt na opak” (1996) filmie w reżyserii Sophie Marceau, “Anna Karenina” (1999-2000) – czterogodzinnym serialu dla brytyjskiej stacji telewizyjnej Channel 4, który otrzymał nominacje do nagrody BAFTA 2000 za: zdjęcia, scenografię, kostiumy i dźwięk oraz o czteroodcinkowym serialu dla brytyjskiej telewizji S4C, w koprodukcji z TVP “Wojenna narzeczona” (1996-1997), nagradzany na festiwalach w Wielkiej Brytanii.

Od 2014 roku STI Studio Filmowe wspólnie z Media Corporation realizuje serial “Blondynka” dla Telewizji Polskiej.

STI Studio Filmowe - plakat do filmu 33 sceny z życiaSTI Studio Filmowe - plakat do filmu Ono

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Najważniejsze produkcje:

  • “Tam, gdzie żyją Eskimosi” (2000/2001). Film fabularny, koprodukcja polsko-niemiecko-amerykańska. Scenariusz filmu został nagrodzony na międzynarodowym konkursie scenariuszowym Hartley-Merryll w 1996 roku oraz wygrał NHK Sundance Filmmakers Award. Jest to pierwszy polski film, w którym zatrudniono gwiazdę z Hollywood (Bob Hoskins). W czerwcu 2002 film zdobył główną nagrodę na festiwalu w Avingnionie.
  • “Ono” (2002/2003). Film fabularny w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej. Scenariusz filmu został nominowany do NHK Sundance Filmmakers Award 2001. Realizowany był wspólnie z niemieckim studiem Pandora, na FPFF w Gdyni w 2004 roku zdobył nagrodę za drugoplanową rolę męską (Marek Walczewski) oraz za muzykę (Paweł Mykietyn). Obraz pokazywany m.in. na festiwalu Sundance i Berlinale.
  • “Cała zima bez ognia” (2004). Film fabularny w reżyserii Grega Zglińskiego. Koprodukcja z TVP i szwajcarską firmą Cab Production. Na festiwalu w Wenecji został uhonorowany nagrodami za debiut reżyserski i jury katolickiego. Na Festiwalu Filmów Szwajcarskich zdobył nagrodę główną.
  • “Karol – człowiek, który został Papieżem” (2004). Fabularny, dwuodcinkowy serial TV, ukazujący życie Karola Wojtyły od lat młodzieńczych aż do wyboru na papieża. Scenariusz filmu, autorstwa Giacomo Batiatto, oparty jest na książce Gian Franco Svidercoschiego. Film realizowany dla włoskiego studia Nova Films.
  • “33 sceny z życia” (2008) w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej, miedzy innymi laureat Polskiej Nagrody Filmowej “Orły” oraz Srebrnego Lamparta w Locarno.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!