Studio A

Studio A Sp. z o.o.
ul. Biały Kamień 5, 02-593 Warszawa
tel. (22) 622 24 44 (do 47)
fax: (22) 622 24 47
e-mail: studioa@it.com.pl
http://www.atmgrupa.pl lub http://www.studio-a.tv

Studio A należy do ścisłego grona najlepszych polskich producentów telewizyjnych, specjalizując się głównie w serialach komediowych i sitcomach, przyciągających w najlepszym czasie antenowym miliony telewidzów w całym kraju. Spółka istnieje od 1994 roku. Od początku kooperuje z największymi polskimi stacjami telewizyjnymi takimi jak Telewizja Polska, Polsat, TVN i TV4.

Dzięki wysokiej jakości swoich produkcji oraz współpracy z najwybitniejszymi polskimi i zagranicznymi twórcami telewizyjnymi i filmowymi – reżyserami, scenarzystami, dramaturgami, scenografami, kompozytorami, Studio A od lat cieszy się silną pozycją. Spójny wizerunek firmy, rzetelność, dokładność, otwartość na innowacyjne pomysły, kreatywność oraz umiejętność świetnej organizacji pracy i współdziałania z ludźmi zaangażowanymi w proces produkcyjny tworzą od początku stabilną markę Studia A na rynku.

Bogata oferta programowa sprawia, że choć specjalizacją Studia A są seriale telewizyjne, firma ma w swojej ofercie różnorodne formaty telewizyjne – programy life stylowe, widowiska telewizyjne, teleturnieje i programy typu talk – show. Firma zrealizowała pierwszy polski talk-show „Wieczór z Alicją”, a w 1996 roku w Studiu A powstał pierwszy polski sitcom „Bar Atlantic”.

Studio A - kadr z planu serialu Ranczo, fot. K. Wellman

Studio A z powodzeniem przenosi na rynek polski najpopularniejsze formaty zagraniczne – jak np. cieszące się do dziś świetną oglądalnością powtórki serialu „Miodowe lata” („The Honeymooners”) w Telewizji Polsat (emisja lata 1998 – 2003; powtórki do chwili obecnej). Wszystkie produkcje Studia A gromadziły wielomilionową publiczność i realizowane były przez kilka sezonów. Wspomniane już „Miodowe lata” – produkowano przez siedem sezonów. W sumie nakręcono 131 odcinków w teatrze z udziałem publiczności oraz 17 odcinków w plenerze. Realizowany przez trzy sezony dla stacji TVN serial „Kasia i Tomek” (“Love Bugs”), humorystycznie przedstawiający życiowe perypetie pary głównych bohaterów miał w sumie 100 odcinków i do dziś ma swoich wiernych fanów. Serial biurowy „Camera Cafe” (63 odcinki x ok. 7 minut, kolejne – 14 odc. po 20 minut) ), w którym przez pryzmat automatu do kawy podglądamy pracowników, do dziś cieszy się niesłabnącą popularnością.

Produkcje Studia A wielokrotnie honorowane były najważniejszymi nagrodami filmowymi w Polsce i za granicą, takimi jak: Telekamery tygodnika Tele Tydzień, Błękitny Melonik Charliego, Orły – Polskie Nagrody Filmowe prestiżowego Festiwalu w Gdyni. Pierwszy polski sitcom wojenny – „Halo Hans!” wyprodukowany w Studiu A, w 2008 roku pokonał kilkadziesiąt produkcji z całego świata i uzyskał nominację na międzynarodowym festiwalu Rose d’Or w Lucernie.

Studio A od lat popiera wszelkie działania społeczne i uwzględnia je w swoich scenariuszach (m.in., propagowanie badań mammograficznych – serial „Ranczo”), organizuje akcje charytatywne i zbiórki pieniędzy na ważne cele kulturalne, czy zaprasza dzieci z Domów Dziecka na plany filmowe.

Studio A zostało wyróżnione w 3 edycji konkursu „Diamenty Forbes’a 2009” i znalazło się gronie firm, które w ostatnich trzech latach działalności odnotowały najdynamiczniejszy wzrost. Otrzymało też Nagrodę Główną „Pozytywista Roku” (2011) w kategorii „Gospodarka”, m.in. za promowanie rozwoju człowieka i pozytywistycznych postaw, edukowanie społeczeństwa. Od połowy 2007 roku, Studio A, jest częścią ATM Grupa SA.

Studio A - kadr z planu serialu Siła wyższa, fot. K. Wellman

Najważniejsi współpracujący twórcy:

  • Maciej Wojtyszko
  • Wojciech Adamczyk
  • Jolanta Hartwig-Sosnowska
  • Grzegorz Łoszewski/Doman Nowakowski
  • Andrzej Grembowicz/Jerzy Niemczuk

Najważniejsze zrealizowane produkcje latach 2005-2012:

  • „Ranczo” (2005 – 2012), reż. Wojciech Adamczyk
  • „Siła wyższa” (2012), reż. Wojciech Adamczyk
  • „Ludzie Chudego”, reż. Wojciech Adamczyk
  • „Doręczyciel” reż. M. Wojtyszko
  • „Halo Hans”, reż. Wojciech Adamczyk
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!