19.01.2013

Development w procesie produkcji filmu – pierwsze spotkanie w 2. edycji cyklu warsztatów prawnych KIPA

Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych z przyjemnością informuje, że w 2013 roku cykl warsztatów prawnych będzie kontynuowany. W związku z pozytywnymi ocenami naszych uczestników biorących udział w poprzedniej edycji, a także przekonaniem, że tego typu inicjatywy edukacyjne skierowane bezpośrednio do sektora audiowizualnego mają głęboki sens merytoryczny, zapraszamy 19 lutego na pierwsze spotkanie pt. „Development w procesie produkcji filmu” w ramach 2. edycji cyklu warsztatów prawnych KIPA 2013.

Część z planowanych w 2. edycji tematów będzie kontynuacją rozmów rozpoczętych podczas zeszłorocznego cyklu, mamy jednak nadzieję, że nawet ci z państwa, którzy brali udział w poprzedniej edycji będą mieli okazję do poszerzenia wiedzy oraz wypróbowania nabytych umiejętności. W 2013 roku, z państwa aktywnym udziałem, planujemy koncentrować się na omawianiu konkretnych przypadków i przykładów umów, analizując wątpliwe zapisy i konsekwencje, które z nich wynikają.

Pierwsze ze spotkań poświęcone będzie zagadnieniom: „Developmentu w procesie produkcji filmu”. Porozmawiamy o underlying rights, chain of title, clearance scenariusza, umowach opcji,  czy adaptacjach.
Wszystkie te elementy są podstawą prac w procesie developmentu i stanowią kluczowe zagadnienia z punktu widzenia właściwego nabycia praw. Błędy popełnione na tym etapie mają negatywne konsekwencje w całym procesie produkcji i mogą prowadzić do wstrzymania eksploatacji, co potwierdzają aktualne przypadki z rynku filmowego. Dlatego szczególnie zachęcamy Państwa do wysyłania zgłoszeń oraz udziału w tym pierwszym, inauguracyjnym spotkaniu.

Warsztaty odbędą się 19 lutego 2013 r. w Warszawie przy Alejach Jerozolimskich 123a w budynku Millennium Plaza. Każde spotkanie ma charakter otwartej dyskusji, w tym roku będziemy szczególnie zwracać uwagę na to, by angażować państwa do dzielenia się własnymi doświadczeniami w odniesieniu do tematów spotkań.

W celu zgłoszenia udziału prosimy o przesłanie formularza na adres biuro@kipa.pl lub faksem pod nr (22) 840 59 01. W razie pytań prosimy o kontakt z biurem KIPA pod nr. tel. (22) 840 59 01.

2. edycja cyklu warsztatów prawnych organizowana jest przy wsparciu merytorycznym Kancelarii Leśnodorski, Ślusarek i Wspólnicy.

DO POBRANIA: Development w procesie produkcji filmu – formularz zgłoszeniowy

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!