EN Language

08.10.2018

MINI-MEET: “Wizerunek w filmie dokumentalnym”

zapraszamy na warsztaty „WIZERUNEK W FILMIE DOKUMENTALNYM” organizowane w ramach cyklu Sprawna Produkcja 2018 (Mini-Meet). Szkolenie poprowadzą mec. Krzysztof Czyżewski i apl. adw. Szymon Studziński z Kancelarii Adwokackiej Czyżewscy.
W trakcie szkolenia omówione zostaną między innymi następujące kwestie:
• Wizerunek – czym jest, jak go definiować
• Kiedy potrzebna jest zgoda na korzystanie z wizerunku?
• Odwołanie zgody na korzystanie z wizerunku w trakcie produkcji filmowej
• Czy zapłata dla aktora musi być wyrażona „w pieniądzu” – umowy barterowe
• Wykorzystanie wizerunku z materiałów archiwalnych (filmów, fotografii)
• Wykorzystanie wizerunku osoby zmarłej – czy spadkobiercy mają jakieś prawa?
• Czy istnieje „wizerunek” firmy, rzeczy, zwierzęcia, obiektu itp.?

Mec. Krzysztof Czyżewski z Kancelarii Adwokackiej Czyżewscy. Wspólnik, adwokat, od kilkunastu lat zajmujący się prawem własności intelektualnej. Świadczy usługi przede wszystkim dla podmiotów działających w obszarze: filmu, mediów, prasy, książki, reklamy, rozrywki, IT, a także zwalczania nieuczciwej konkurencji i ochrony dóbr osobistych. Drugi główny obszar praktyki Krzysztofa Czyżewskiego to prowadzenie sporów sądowych, w postępowaniach cywilnych, gospodarczych i karnych. Pełni funkcję arbitra Sądu Arbitrażowego Rynku Audiowizualnego przy Krajowej Izbie Producentów Audiowizualnych. Były arbiter Komisji Prawa Autorskiego.

KIEDY?
19.10 /piątek/ godz.11:00 – 14:00

GDZIE?
W siedzibie KIPA, Chełmska 21 bud. 28c

Aby wziąć udział w spotkaniu należy wypełnić załączony formularz zgłoszeniowy i wysłać go na adres biuro@kipa.pl, do wtorku 16 października, w temacie maila wpisując: MINI-MEET. Decyduje kolejność zgłoszeń, o przyjęciu na szkolenie niezwłocznie poinformujemy.

KIPA