EN Language

02.06.2018

Anna Kępińska oraz Maciej Kubicki z Nagrodą dla najlepszego producenta na 58. KFF

Dnia 2 czerwca 2018 roku podczas gali zamknięcia 58. Krakowskiego Festiwalu Filmowego już po raz siódmy została wręczona Nagroda dla najlepszego producenta polskich filmów krótkometrażowych i dokumentalnych ufundowana przez Krajową Izbę Producentów Audiowizualnych. Tegorocznymi laureatami zostali Anna Kępińska oraz Maciej Kubicki z firmy Telemark za film „Over The Limit” w reżyserii Marty Prus.

TELEMARK prowadzi duet doświadczonych producentów: Anna Kępińska i Maciej Kubicki. Zajmujemy się developmentem i produkcją filmów dokumentalnych oraz seriali telewizyjnych, które rozwijamy na podstawie pomysłów oryginalnych bądź adaptujemy według autorskich konceptów. Zależy nam, by nasze produkcje dotykały istotnych współczesnych tematów w atrakcyjnej filmowej formie. Pragniemy historii z silnymi bohaterami i innowacyjnych sposobów opowiadania.

Celem nagrody przyznawanej od 2012 roku jest podkreślenie indywidualnych wysiłków i starań producenta, odznaczającego się wysoką etyka zawodową oraz odpowiadającego za powodzenie całego procesu powstawania projektu. Podczas wyboru laureata nagrody brany jest pod uwagę nie tylko sukces samego filmu, ale także sposób pracy i wysiłki producenta na rzecz powstania udanego projektu i jego późniejszej dystrybucji.

Dotychczasowi laureaci nagrody KIPA:

2017

Anna Gawlita z Kijora Film, producentka filmu dokumentalnego „Opera o Polsce” (reż. Piotr Stasik) oraz  „Festiwal” (reż. Tomasz Wolski i Anna Gawlita)

2016

Agnieszka Wasiak z Lava Films, producentka filmu dokumentalnego „21 x Nowy Jork” (reż. Piotr Stasik)

2015

Zbigniew Domagalski ze Studia Filmowego Kalejdoskop, producent filmu dokumentalnego „Mów mi Marianna” (reż. Karolina Bielawska)

2014

Joanna Szymańska i Wajda Studio, producenci wykonawczy krótkometrażowego filmu fabularnego „Mleczny  brat” (reż. Vahram Mkhitaryan)

2013

Piotr Kielar z Lifetime Productions, producent muzycznego filmu dokumentalnego „Miłość” (reż. Filip Dzierżawski)

2012 

Piotr Furmankiewicz z Fumi Studio, producent filmu animowanego „Drwal” (reż. Paweł Dębski)

KIPA