EN Language

12.06.2018

Festiwal Filmowy w Nowym Orleanie – termin zgłoszeń filmów upływa 22 czerwca 2018

Festiwal Filmowy w Nowym Orleanie, który w tym roku odbędzie się w dniach 17-25 października 2018 r., jest jednym z najbardziej cenionych festiwali w Ameryce Północnej. Posiada akredytację Akademii Filmowej – filmy krótkometrażowe w kategorii: dokument, fabuła i animacja kwalifikują się do nominacji do Oscara. Od 7 lat jest regularnie notowany na liście “Top 50 Film Festivals Worth the Entry Fee” organizowana przez magazyn “MovieMaker”, a od ubiegłego roku również “25 Coolest Film Festivals in the World”.

 

Co roku podczas festiwalu prezentowanych jest ok. 200 filmów z całego świata, a udział w wydarzeniach branżowych daje filmowcom możliwość nawiązania cennych kontaktów z przedstawicielami amerykańskiej branży filmowej. Ponadto, każdy przedstawiciel zakwalifikowanego filmu otrzyma zakwaterowanie, transport z/do lotniska oraz wyżywienie.

 

Dla przedstawicieli polskiej branży filmowej festiwal oferuje 50% kupon zniżkowy (agnieszkaHOLLAND), który można użyć na Withoutabox lub FilmFreeway. Ostateczny termin zgłoszeń filmów upływa 22 czerwca, 2018 roku.

 

Więcej informacji dostępnych jest na stronie: neworleansfilmsociety.org/submit/

 

KIPA