04.04.2018

Kontrole ZUS /umowy cywilnoprawne/

Szanowni Państwo,

od początku roku ZUS przeprowadza coraz liczniejsze kontrole przedsiębiorców w kontekście oceny zawieranych przez nich umów cywilnoprawnych, w szczególności umów o dzieło. ZUS kwestionuje umowy o dzieło (które co do zasady nie podlegają oskładkowaniu) i kwalifikuje je jako umowy zlecenia a nawet umowy o pracę. Niejasne orzecznictwo odnoszące się do tego jakie czynności  mogą być przedmiotem umowy o dzieło, a jakie nie, dodatkowo komplikuje proces zawierania takich umów.

We współpracy z kancelarią Leśnodorski Ślusarek i Wspólnicy zapraszamy Państwa na śniadanie biznesowe, podczas którego eksperci od prawa pracy, prawa cywilnego i prawa podatkowego omówią konsekwencje wynikające z przekwalifikowania umów o dzieło na umowy zlecenia oraz umowy o pracę, jak również wskażą na istotne postanowienia, które powinny znaleźć się w zawieranych przez Państwa umowach.

 

Śniadanie odbędzie się 20 kwietnia w godzinach 9.30-11.00 w siedzibie kancelarii LSW przy ul. Szarej 10.

 

Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Prosimy o wypełnienie załączonych ankiet i odesłanie do czwartku 12 kwietnia. Informację o przyjęciu lub odrzuceniu zgłoszenia prześlemy najpóźniej w  poniedziałek 16 kwietnia.

 

Z wyrazami szacunku,

Zespół KIPA

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!