EN Language

BreakThru Films

BreakThru Films Sp. z o.o.
Gdański Park Naukowo-Technologiczny
ul. Trzy Lipy 3
80-172 Gdańsk

tel. (58) 333 47 33
tel. kom. +48 668 685 415 lub +48 696 839 939
e-mail: barbara@breakthrufilms.pl, magda@breakthrufilms.pl
http://www.breakthrufilms.co.uk lub http://www.breakthrufilms.pl

BreakThru Films – firma założona przez producenta Hugh Welchmana (stypendysta Sam Mendes Shakespeare Prize, producent krótkich filmów realizowanych dla Monthy Pytona, współzałożyciel Master Classes dla Brytyjskiego Stowarzyszenia Filmowców) zajmuje się produkcją animacji i filmów fabularnych oraz ich międzynarodową dystrybucją. BreakThru Films ma swoje siedziby w Londynie, w Warszawie i w Łodzi. Spółka w Polsce została założona w 2007 roku.

Najbardziej znaną produkcją firmy jest oscarowy “Piotruś i wilk”. Wyprodukowany przez BreakThu Films i Se-ma-for film był prezentowany w telewizji, kinie oraz w salach koncertowych z akompaniamentem orkiestr symfonicznych na całym świecie. Został również wydany na DVD i jest dystrybuowany w Polsce, Europie i w USA.

BreakThru Films jest producentem efektów specjalnych “La Vie En Rose”, filmu biograficznego o Edith Piaf (zdobywca Golden Globe, 4 nagród BAFTA i 2 Oscarów). Firma jest również współproducentem i dystrybutorem (Wielka Brytania, Polska) filmu “Free Jimmy” (wyk. Woody Harrelson, Samantha Morton, Simon Pegg, David Tenant), który zamykał Tydzień Krytyków na festiwalu w Cannes i zdobył Kryształ Annency za Najlepszy Film Pełnometrażowy w 2007 roku.

Reputację BreakThru Films potwierdza ponad 20 nagród zdobytych na międzynarodowych festiwalach, m.in. dwie nominacje do Nagrody Brytyjskiej Akademii Filmowej BAFTA, oficjalna selekcja w Cannes, Kryształ Annecy, Nagroda Canal+, TCM, Rose D’Or i Oscar® za Najlepszy Animowany Film Krótkometrażowy.

Od 2008 roku BreakThru Films wspólpracuje z ITV GLOBAL CONTENT i ITV PRODUCTIONS, jedną z wiodących firm producenckich (z rodziny ITV), która produkuje ponad 3 000 godzin programów każdego roku.

Piotruś i wilk

KIPA