EN Language

BWM Art

BWM Art Sp. z o.o
ul. Marynarska 14/101
02-674 Warszawa
tel. (22) 843 96 41, fax: (22) 843 96 41
tel. kom. +48 601 828 583
e-mail: wandawolska@poczta.onet.pl
http://www.bwmart.com.pl

BWM Art Sp. z o.o. – niezależny producent filmów i programów tworzonych na zlecenie Telewizji Polskiej. Głównym przedmiotem działalności spółki jest realizacja filmów o tematyce przyrodniczo-ekologicznej i kulturalnej. Firma działa od 1998 roku.

W katalogu produkcji BWM Art znajdują się m.in. dokumenty i filmy przyrodnicze “Pod skrzydłami motyla (W Pienińskim Parku Narodowym)”, “Słowiński Park Narodowy”, “Droga wilka”, “Piasek jest drapieżnikiem”, “Prosta historia wszystkiego”, “Tatrzański Park Narodowy. Misterium przyrody” czy cykl dokumentalny “Listy do Pana Boga”. Producentkami większości filmów jest Wanda Wolska i Ewa Banaszkiewicz.

Najważniejsze produkcje:

  • “Piasek jest drapieżnikiem”, reż. Krystian Matysek, Dorota Adamkiewicz, rok produkcji: 2005 – ten przyrodniczy film był wielokrotnie nagradzany, w 2006 roku na Worldfest Independent Film Festival w kategorii Film & Video Production: Ecology-Environment-Conservation (nagroda dla Krystiana Matyska, Doroty Adamkiewicz i Wandy Wolskiej),podczas Ogólnopolskiego Przeglądu Filmów Ekologicznych w Nowogardzie zdobył Nagrodę Specjalną (dla obojga reżyserów), rok później w Łodzi podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmów Przyrodniczych im. W. Puchalskiego – Grand Prix (dla obojga reżyserów). W 2007 roku nagrodzono Iwo Klimek za najlepszą ścieżkę dźwiękową na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Przyrodniczych im. W. Puchalskiego w Łodzi. A w 2008 roku Krystian Matysek i Dorota Adamkiewicz zdobyli w podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmów Przyrodniczych im. Braci Wagów (Tykocin – Białystok) Nagrodę Główną.

Piasek jest drapieżnikiem

KIPA