Grupa Smacznego

Grupa Smacznego s.j. Jaszczurowski, Kacprowicz, Wasilewski
ul. Łąkowa 35/38
80-769 Gdańsk
tel. (58) 718 13 23
e-mail: biuro@g-s.pl
http://www.g-s.pl

Grupa Smacznego (GS Animation) to firma producencka oraz studio animacji z Gdańska, tworzące filmy animowane w technice 2D oraz multimedia edukacyjne dla dzieci. Firma działa od 2004 roku, a jej właścicielami są Robert Jaszczurowski, Łukasz Kacprowicz i Marcin Wasilewski.

Największą dotychczasową produkcją GS Animation była seria animowana „Harry and Toto” (na podstawie oryginalnej koncepcji Paula Shuttlewortha) dla BBC Worldwide, prezentowana na kanale Cbeebies w wielu krajach, animacje do filmu „1409. Afera na zamku Bartenstein”, serial animowany “Mami Fatale”, emitowany m.in. w telewizji JimJam czy na argentyńskim kanale PakaPaka.

Twórcy z Grupy Smacznego zrealizowali także szereg animowanych czołówek do znanych programów telewizyjnych, m.in. „Duże dzieci”, mają na koncie współpracę z takimi artystami, jak Jacaszek, Robert Turło, Łukasz Targosz czy Katarzyna Krakowiak.

Ich krótkometrażowy film “Lost senses” w reżyserii Marcina Wasilewskiego zdobył nagrody m.in. na festiwalu Siggraph w USA czy na portugalskim festiwalu Avanca. W studiu powstał też pierwszy polski serial internetowy: animowana seria “Bear Me” Kasi Wilk, która jest rozwinięciem jej krótkiego metrażu pod tym samym tytułem, zdobywcy 18 nagród na światowych festiwalach.

Firma współpracuje z licznymi animatorami, grafikami, scenarzystami oraz programistami, korzysta z programów Flash, Toon Boom, After Effects.

Najnowsza produkcja studia to seria “Basia” na podstawie książeczek dla dzieci wydawnictwa Egmont autorstwa Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak. W przygotowaniu jest także pilot do serii animowanej “Grand Banda”.

KIPA