EN Language

SQUARE film studio

SQUARE film studio Sp. z o.o.
Kilińskiego 210
93-106 Łódź
tatiana@squarefilmstudio.com
http://www.squarefilmstudio.com

SQUARE film studio to firma ze specjalizacją produkcji filmów fabularnych, dokumentalnych i animowanych założona w Łodzi w 2013 roku. Niemniej jej twórcy w branży filmowej pracują nieprzerwanie od 2008 roku.

Jak pisze SQUARE film studio w krótkim czasie udało mu się zdobyć zaufanie klientów, partnerów biznesowych i najważniejszych instytucji państwowych finansujących kinematografię polską, w tym Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i Regionalnych Funduszy Filmowych.

Ważnym elementem działalności firmy są projekty komercyjne – reklamowe, telewizyjne, promocyjne, szkoleniowe, korporacyjne i eventowe. SQUARE zajmuje się m.in. kompleksową organizacją procesu produkcji – od stworzenia scenariusza przez przygotowanie planu zdjęciowego, postprodukcję obrazu i dźwięku, po wykonanie finalnego nośnika.

W zarządzie zasiadają: Magdalena Borowiec, Tatiana Wasilewska i Daria Zienowicz. Firma zarejestrowana jest w KRS pod numerem 0000499266.

Najważniejsze projekty:

“Pierwszy Polak na Marsie”
film dokumentalny 40 minut
reżyseria: Agnieszka Elbanowska
zdjęcia: Paweł Chorzępa
montaż: Katarzyna Boniecka
opieka artystyczna: Jacek Bławut
kierownictwo produkcji: Tatiana Wasilewska, Magdalena Borowiec
koproducent: DI Factory

W galaktyce drogi mlecznej, na trzeciej od Słońca planecie Układu Słonecznego, na szerokości geograficznej 51 stopni 17 minut północnej, długości geograficznej 18 stopni 10 minut wschodniej, Kazimierz, lat 68, montuje urządzenie do łączności z kosmosem. Dokładnie w tej samej czasoprzestrzeni rozpoczyna się walka o udział w historycznej misji Mars One. Kazimierz ma szansę stać się jednym z pierwszych kolonizatorów Marsa. Najpierw jednak musi pokonać około trzech tysięcy kandydatów…

“Transatlantyk”
film dokumentalny 52 minuty
reżyseria: Agnieszka Elbanowska i Igor Chojna
opieka artystyczna: Jacek Bławut

Co łączy młodą harcerkę, wulgarnego tirowca Don Juana Domu Spokojnej Starości, szkolnego nauczyciela – wodzireja, Żyda – iluzjonistę i sklepową o aspiracjach aktorskich? Każdy z nich mieszka w Kanadzie, każdy jest i czuje się Polakiem i wszyscy biorą udział w polonijnym konkursie talentów. Film jest historią emigrantów, ludzi niedopasowanych, którzy są świadomi swojego wyobcowania.

KIPA