Telemark

Telemark Sp. z o.o.
ul. Ordynacka 14/9
00-358 Warszawa
tel. kom. +48 508 154 480
e-mail: telemark@telemark.com.pl lub anna.kepinska@telemark.com.pl
http://www.telemark.com.pl

Telemark sp. z o.o. powstało w 2003 roku i prowadzone jest przez duet doświadczonych producentów: Annę Kępińską i Macieja Kubickiego. Zajmuje się developmentem i produkcją filmów dokumentalnych oraz seriali telewizyjnych rozwijanych na podstawie pomysłów oryginalnych bądź adaptowanych według autorskich konceptów. Jego ambicją jest tworzenie obrazów, które dotykają istotnych, aktualnych tematów w atrakcyjnej filmowej formie. Poszukuje historii z silnymi bohaterami oraz innowacyjnych sposobów opowiadania. Telemark zawsze koncentrował się na rozwijaniu projektów z twórcami o wyrazistym języku filmowym, którym daje nie tylko dużą wolność artystyczną, lecz także wsparcie na każdym etapie produkcji. Ma na swoim koncie współpracę z Agnieszką Holland, Wojtkiem Smarzowskim, Markiem Lechkim, Leszkiem Dawidem, Bartkiem Konopką, Agnieszką Glińską, Anną Kazejak, Kasią Adamik i Jackiem Borcuchem. Firma, jako pierwsza na polskim rynku, produkowała seriale fabularne dla HBO: najpierw 3 sezony Bez tajemnic, następnie 2 sezony Paktu. Telemark stoi również za produkcjami serialowymi (Londyńczycy (la TVP1) i dokumentalnymi (Teen Mom Poland dla MTV). Filmy wyprodukowane przez Telemark triumfowały na Krakowskim Festiwalu Filmowym (Uwikłani Lidii Dudy w 2012 r.) i na Festiwalu Debiutów w Koszalinie (Mów do mnie Marty Prus w 2015 r.). Obecnie przygotowuje dwa pełnometrażowe dokumenty – Over the Limit Marty Prus i Wiatr Michała Bielawskiego – oba w koprodukcji międzynarodowej.

Premiery filmów przewidziane są na jesień 2017 r. Telemark rozwija z reżyserami i scenarzystami również kilka projektów pełnometrażowych filmów fabularnych, dzięki czemu jest kreatywnie zaangażowany na każdym etapie pracy nad filmem.

Kadr z filmu dokumentalnego Bocznica, reż. Anna Kazejak, fot. Telemark

Najważniejsi współpracujący twórcy:

  • Marek Lechki
  • Agnieszka Glińska
  • Leszek Dawid
  • Paweł Flis
  • Marta Prus

Kadr z obyczajowego serialu telewizyjnego Londyńczycy, reż. Greg Zgliński, Maciej Migas, fot. Telemark

Najważniejsze zrealizowane produkcje w latach 2012-2016:

  • Pakt/The Pact, reż./dir. Marek Lechki, Leszek Dawid, 2015-2016 50’
  • Mów do mnie/Talk to me, reż./dir. Marta Prus, 2015, 45’
  • One Man Show/One Man Show,reż./dir. Jakub Piątek, 2014, 52’
  • Bez tajemnic/In Treatment, reż./dir. Jacek Borcuch, Anna Kazejak, Marek Lechki, Wojciech Smarzowski, Agnieszka Glińska, Marek Lechki, Bartosz Konopka, Agnieszka Holland, Kasia Adamik, 2011-2013, 25’
  • Uwikłani/Entangled, reż./dir. Lidia Duda, 2012, 50‘
KIPA