Unlimited Film Operations Sp. z o.o.
adres rejestrowy:
Unlimited Film Operations
ul. Surowieckiego 4/57
02-785 Warszawa
biuro:
Unlimited Film Operations
ul. Nowy Świat 27
02-029 Warszawa
tel. kom. +48 696 319 632
e-mail: biuro@unlimitedfilm.pl
Łukasz Borzęcki, e-mail: borzecki@unlimitedfilm.pl
Michał Bielawski, e-mail: bielawski@unlimitedfilm.pl
Michał Chaciński, e-mail: chacinski@unlimitedfilm.pl
strona: http://www.ufo1.home.pl lub http://www.unlimitedfilm.pl
Unlimited Film Operations istnieje od 2009 roku. Firma uczestniczy we wszystkich etapach produkcji filmowej i telewizyjnej – od pomysłu, przez development, prace literackie, okres zdjęciowy, po postprodukcję. Studio od wielu lat współpracuje z TVP Kultura i TVP S.A., realizując m.in. Program “Jedna scena”. UFO wynajmuje również sprzęt filmowy.
W KRS Unlimited Film Operations jest zarejestrowana jako spółka z o.o. Prezesem Zarządu jest Łukasz Borzęcki, Członkami Zarządu – Michał Bielawski i Michał Chaciński.
Produkcje filmowe:
W 2013 roku firma Unlimited Film Operations wyprodukowała pełnometrażowy film dokumentalny Michała Bielawskiego “Mundial. Gra o wszystko”. Dokument dostrzeżony i wysoko oceniony przez dziennikarzy (około 100 publikacji w prasie, radiu i telewizji), trafił na blisko 30 festiwali filmowych w Polsce i za granicą. Podczas 10. Planete+ Doc Film Festiwal otrzymał „Nagrodę Millenium Specjalne Wyróżnienie Jury“, na 5. Kicking and Screening Soccer Film Festival w Nowym Jorku – nagrodę główną Golden Whistle, na Festiwalu Filmów Polskich w Los Angeles uhonorowano go nagrodą Hollywood Eagle dla najlepszego filmu dokumentalnego zaś podczas 2. Festiwalu Filmów Historycznych w Zamościu otrzymał Grand Prix imprezy – Perłę Renesansu. „Mundial…” pokazano m.in. na festiwalach w Krakowie, Gdańsku, Łagowie, Ińsku i Zwierzyńcu a także w Palm Springs, Montevideo, Meksyku, Sao Paulo, Zagrzebiu, Yokohamie i Berlinie. W najbliższym czasie dokument zostanie pokazany na festiwalach filmów sportowych w Mediolanie, Barcelonie i Bilbao. Został też włączony do przeglądów kina polskiego w Hiszpanii i Francji, organizowanych przez Instytuty Polskie w tych krajach.
W 2014 roku firma Unlimited Film Operations, kończy prace nad filmem dokumentalnym Piotra Kielara „Moje jest inne“ (development ze środków PISF), będącego koprodukcją Unlimited Film Operations i Kampanii Przeciw Homofobii.
W maju 2014 producent ukończył prace nad dokumentem telewizyjnym Michała Bielawskiego „1989”. Film zrealizowany został we współpracy z Telewizją Polską (TVP1 – redakcja dokumentalna), Europejskim Centrum Solidarności i ośrodkiem „Karta”. Jego premiera odbyła się na festiwalu Planete+ Doc Film Festival. Pokazano go również podczas festiwalu „Dwa Brzegi” w Kazimierzu nad Wisłą. Emisja telewizyjna dokumentu zakończyła się sukcesem, podczas trzech emisji na antenach TVP 1, TVP Polonia i TVP Kultura film zgromadził przed telewizorami 960 tysięcy widzów.
We wrześniu 2014 r., wspólnie z Gutek Film i telewizją Polsat firma UFO wyprodukowała pełnometrażowy film dokumentalny “Drużyna” w reżyserii Michała Bielawskiego, na temat reprezentacji Polski w piłce siatkowej mężczyzn. Film dystrybuowany przez Gutek Film obejrzało w kinach ponad 33 tysięcy widzów.
Od 2013 roku firma prowadzi development projektu fabularnego będącego rozwinięciem tematyki dokumentu „Mundial. Gra o wszystko”, który powstaje we współpracy z reżyserem Januszem Zaorskim i Michałem Bielawskim.
Produkcje telewizyjne:
Przez 5 lat istnienia UFO zrealizowało reportaże z festiwali filmowych (Amerykański Festiwal Filmowy we Wrocławiu, Festiwal Debiutów Filmowych w Koszalinie), kilkudziesięciu premier w Teatrze Wielkim Operze Narodowej i sezonu 2013 premier teatralnych w Teatrze Syrena. W 2011 roku producent odpowiadał za realizację materiałów dla telewizji internetowej festiwalu „Warszawa w Budowie”. W 2013-14 roku, we współpracy z Polską Akademią Nauk i TVP 1 powstał również 12-odcinkowy cykl programów edukacyjno-naukowych „Niespokojne umysły”, przedstawiających sylwetki wybitnych polskich naukowców.
We współpracy z PISF firma UFO zrealizowała kilka cykli telewizyjnych. We współpracy z TVP 2 i PISF powstały trzy cykle programu Joanny Makowskiej „W polskim kinie“. Przede wszystkim zaś dwukrotnie nominowany do Nagrody PISF program Michała Chacińskiego i Michała Bielawskiego „Jedna scena“ (1 seria emitowana przez Kino Polska, kolejne przez TVP 1 i TVP Kultura). W 2012 roku cykl otrzymał nominację do prestiżowej nagrody Grand Press w kategorii wywiad telewizyjny i do nagrody PISF. W 2013 roku, druga seria „Jednej sceny” otrzymała Nagrodę PISF w kategorii „Audycja radiowa lub program telewizyjny”. Obecnie powstaje czwarta seria cyklu.