EN Language

Vision House

Vision House
Krzysztof Dzięciołowski
ul. Jaworzyńska 7 m. 18
00-634 Warszawa

tel. (22) 659 38 63, fax: (22) 659 38 63
tel. kom. +48 790 533 889
e-mail: info@visionhouse.eu
http://www.visionhouse.eu

Vision House jest domem produkcyjnym działającym w obrębie filmu, telewizji, radia i nowych mediów. Firma została stworzona w 2006 roku przez Krzysztofa Dzięciołowskiego i Justynę Rutkowską – dziennikarzy i producentów z wieloletnim doświadczeniem.

Zrealizowany w 2010 roku film “Efekt Chopina” miał premierę na antenie telewizji BBC World, a wyprodukowany został w koprodukcji z TVP i ze wsparciem PISF oraz MKiDN. Kolejną produkcją dokumentalną jest film Małgorzaty Kozery pt. “Był bunt” (Projekt otrzymał wsparcie PISF na development oraz produkcję, a koproducentami są Al Jazeera Documentary oraz TVP).

Vision House - kadr z programu telewizyjnego Eko Reporter

Zespół Vision House pracował dla BBC Sport podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Euro 2012. W 2013 roku firma odpowiedzialna była za organizację produkcji polskiego odcinka serii pt. “Manhunt” dla Discovery Studios. W latach 2011-2013 firma zaangażowana była w realizację trzech serii programów telewizyjnych o tematyce ekologicznej i o bezpieczeństwie energetycznym “Eko Reporter” dla stacji Polsat News. Z okazji 10. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej Vision House wyprodukował dla stacji Discovery Channel 8-odcinkową serię pt. “Polska: Operacja zmiana” pokazującą wielki cywilizacyjny skok, jaki miał miejsce w kraju w ostatnich latach.

Vision House stale współpracuje z działami newsowymi i dokumentalnymi największych światowych telewizji. Na polskim rynku jest głównym odbiorcą zleceń od biur BBC w Londynie i Brukseli, a także m.in. europejskich biur japońskiej telewizji publicznej NHK czy katarskiej Al Jazeera English.

Vision House - kadr z filmu Efekt Chopina

Najważniejsi współpracujący twórcy:

  • Krzysztof Dzięciołowski
  • Łukasz Bluszcz
  • Paweł Banasiak
  • Jan Budzowski

Najważniejsze zrealizowane produkcje w latach 2010-2012:

  • “Efekt Chopina” (2010), reż. Krzysztof Dzięciołowski – film dokumentalny
  • “Był bunt” (2014), reż. Małgorzata Kozera – film dokumentalny
  • “Eko Reporter” – cykl programów o tematyce ekologicznej realizowany dla Polsat News (3 serie)
  • “Polska: Operacja zmiana” – cykl programów o tematyce technologicznej w konwencji przygodowej zrealizowany dla Discovery Channel
KIPA