WJT (WJTeam)

WJTeam
Al. Piłsudskiego 135
92-318 Łódź
tel. +48 501 044 375
e-mail: wojtek@wjt.com.pl
http://www.wjt.com.pl

adres rejestrowy:
WJT - Wojciech Leszczyński
ul. Sienkiewicza 59/43
90-009 Łódź

WJT (inna funkcjonująca nazwa to WJTeam) to firma producencka założona przez Wojciecha Leszczyńskiego. Zespół (należy do niego także Justyna Rucińska i Anna Mroczek) specjalizuje się w animacji ale podejmuje się także realizacji łączących animację z filmami fabularnymi czy dokumentalnymi. W swoim portfolio firma posiada także komercyjne produkcje, jak filmy korporacyjne, reklamy czy teledyski.

WJTeam jest m.in. producentem krótkometrażowego filmu animowanego “Trzej królowie. Pastorałka” (2014) będącym połączeniem animacji wycinankowej z malarstwem. Jak podaje na swojej stronie internetowej WJTeam jako producent wykonawczy był odpowiedzialny za przygotowanie części scenografii i dekoracji do Muzeum Pod Rynkiem Głównym w Krakowie, Muzeum Poznawczego w Hali Stulecia we Wrocławiu, a także makiety do filmu „Hiszpanka” w reż. Łukasza Barczyka.

Członkowie WTJ pracowali jako kierownicy produkcji przy filmie fabularnym „Gabriel” w reż. Mikołaja Haremskiego, jako producenci przy filmach animowanych “Czarnoksiężnik z krainy U.S.” w reż. Balbiny Bruszewskiej, “Trzej Królowie” w reż. Anny Błaszczyk czy jako kierownicy produkcji/koordynatorzy produkcji przy animacjach: “Przemiana – Trailer” (reż. Marek Skrobecki), “Sponge Ideas” (reż. K. Nalewajka, P. Szewczyk), “Walizka” (reż. Jacek Łechtański), “Danny Boy” (reż. Marek Skrobecki), “Maska” (reż. Bracia Quay), “Dobro, piękno i prawda” (reż. Balbina Bruszewska), “Dwa kroki za…” (reż. Paulina Majda).

W KRS WJT został zarejestrowany w 2006 roku, właścicielem firmy jest Wojciech Leszczyński.

KIPA