EN Language

09.05.2018

Zaproszenie dla producentów na targi Sunny Side Of The Doc

Już po raz dwunasty jednym z kilkudziesięciu stoisk na Międzynarodowych Tragach Filmu Dokumentalnego Sunny Side of the Doc we francuskim La Rochelle (25-28.06. 2018) będzie polskie stoisko POLISH DOCS, przygotowane przez Krakowską Fundację Filmową przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Krakowskiego Biura Festiwalowego.

 

Sunny Side of the Doc są jedną z najważniejszych imprez zajmujących się promocją form dokumentalnych w Europie. Targi, które w tym roku odbędą się po raz 29. w dniach 25-28 czerwca 2018 we francuskim La Rochelle, oferują możliwość kompleksowej promocji produkcji filmowych (począwszy od prezentacji projektów w fazie produkcji, na promocji gotowych filmów skończywszy). Są miejscem spotkań producentów, organizatorów festiwali, dystrybutorów oraz przedstawicieli stacji telewizyjnych odpowiedzialnych ze sprzedaż, jak i zakup praw do filmów dokumentalnych.  Co roku targi odwiedza ponad 2000 decydentów z 60 krajów. Akredytowani producenci i profesjonaliści filmowi mają także niepowtarzalną okazję do udziału w licznych seminariach, spotkaniach networkingowych, prezentacjach, szkoleniach czy panelach dyskusyjnych poruszających najaktualniejsze tematy związane ze światową produkcją dokumentalną.

Każdy zaakredytowany na stoisku producent ma szansę zarejestrować w katalogu 1 gotowy film  lub 1 projekt w dewelopmencie. Można też zgłosić się  z projektem na jeden z  sześciu odbywających się w La Rochelle pitchigów o tematyce:

Arts & Culture

Culture & Digital Creation

History

Science

Social & Human Interest

Natural History & Wildlife

 

Tematem przewodnim tej edycji jest “Culture in Motion”, więc projekty dotyczące szeroko pojętych zjawisk kulturalnych są najbardziej oczekiwane.

Organizatorzy zapraszają do zgłaszania projektów filmów, a także projektów crossmedialnych o tej tematyce, znajdujących się w fazie zaawansowanego developmentu bądź produkcji. Muszą się one wyróżniać oryginalnym podejściem do tematu i być nastawione na międzynarodową koprodukcję i dystrybucję oraz mieć gotowy trailer i zapewniony udział przynajmniej jednego partnera (stacji telewizyjnej, dystrybutora, funduszu filmowego, itp.), a także zgromadzone przynajmniej 30% budżetu.

Aby zgłosić projekt do udziału w pitchingu należy do 25 kwietnia przesłać organizatorom zgłoszenie i komplet dokumentów. Szczegóły odnośnie wymagań i więcej informacji o sesjach pitchingowych tutaj:

www.sunnysideofthedoc.com/sunnyside/projects-programmes/call-for-projects/

 

Koszt udziału w Targach ze specjalną zniżką dla uczestników Polskiego Stoiska:

•Akredytacja dla firm dla firm zgłaszających projekt na jedną z sesji pitchingowych lub do katalogu targów: 485 €  (zamiast 560 €)

•Akredytacja dla firm uczestniczących po raz pierwszy: 420 €

– Każda dodatkowa osoba z firmy: 315 €

UWAGA: KFF jest w stanie wybranym producentom pokryć koszty akredytacji oraz noclegu (24-28.06). Ponieważ ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Zainteresowanych prosimy o pilny kontakt: Katarzyna Wilk, Krakowska Fundacja Filmowa –  katarzyna@kff.com.pl w celu otrzymania linka do rejestracji po preferencyjnych cenach.

DEADLINE DO ZAREJESTROWANIA PROJEKTU NA PITCHING: 25 KWIETNIA 2018

OSTATECZNY DEADLINE do zarejestrowania na targach bez projektu na pitching: 16 MAJA 2018

Więcej o SSD:  www.sunnysideofthedoc.com

KIPA