11.07.2014

Frontem do widza – międzynarodowe warsztaty na 39. Festiwalu Filmowym w Gdyni – nabór

Sekcja Młodych Producentów KIPA, 39. Festiwal Filmowy w Gdyni oraz Creative Europe Desk Polska zapraszają do udziału w bezpłatnych międzynarodowych warsztatach „Frontem do widza”, które odbędą się w Gdyni w dniach 16-17 września 2014 roku. Formularze zgłoszeniowe należy nadsyłać drogą mailową na adres mlodzi@kipa.pl, w tytule wiadomości wpisując nazwę warsztatów: FRONTEM DO WIDZA. Termin przyjmowania zgłoszeń upływa w poniedziałek, 11 sierpnia 2014 r.

– „Frontem do widza” ma skupić uwagę producentów i twórców na tym najważniejszym aspekcie każdej produkcji – na odbiorcy – mówi Joanna Szymańska, koordynatorka warsztatów. Często w fazie developmentu nie zwracamy uwagi na to, co czeka nas na końcu tego procesu, czyli na konfrontację z widownią. Celem naszego spotkania jest uświadomienie twórcom, że o widzu powinniśmy pamiętać już od pierwszego momentu pracy nad filmem. Służyć temu będą spotkania z Lucy Scher, ekspertką w dziedzinie rozwoju scenariusza oraz wykład i warsztaty z Mathiasem Noschisem i Janem Naszewskim – specjalistami od promowania i marketingu projektów filmowych.

Program wydarzenia składa się z dwóch części – otwartych dla szerokiej publiczności wykładów oraz dwóch zamkniętych sesji warsztatowych, w czasie których ich uczestnicy pracować będą mogli nad zgłoszonymi wcześniej projektami. Do udziału w sesjach warsztatowych zgłaszać się mogą dwuosobowe zespoły składające się z producenta i scenarzysty, pracujące nad rozwojem filmu pełnometrażowego o potencjale międzynarodowej koprodukcji. Preferowane będą filmy fabularne, ale organizatorzy zachęcają do zgłaszania także pełnometrażowych projektów filmów animowanych i dokumentalnych. Aby w pełni skorzystać z warsztatów scenariusz filmu powinien mieć formę co najmniej pierwszego draftu. Wymagane jest doświadczenie w produkcji filmowej oraz znajomość języka angielskiego, gdyż to w tym języku prowadzone będą spotkania z ekspertami.

Do udziału w sesjach warsztatowych wybranych zostanie sześć projektów. Dla uczestników sesji warsztatowych organizatorzy zapewniają nocleg na czas wydarzenia oraz akredytacje na 39. Festiwal Filmowy w Gdyni.

Zgłoszenia należy nadsyłać drogą mailową na adres mlodzi@kipa.pl, w tytule wiadomości wpisując nazwę warsztatów: FRONTEM DO WIDZA. Termin zgłoszeń upływa w poniedziałek 11 sierpnia 2014 r.

Szczegółowy opis warsztatów oraz biogramy wykładowców: Frontem do widza – program i biogramy prowadzących

Do pobrania:

Frontem do widza – formularz zgłoszeniowy

KIPA