16.11.2015

Jak dobrze podpisać umowę dystrybucyjną i skutecznie sprzedać film? 2015

Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych zaprasza na jednodniowe warsztaty pt. „Jak dobrze podpisać umowę dystrybucyjną i skutecznie sprzedać film?” organizowane w ramach cyklu szkoleń dla profesjonalistów z branży. Spotkanie odbędzie się 18 grudnia 2015 r. w godz. 10.00 – 14.00 w Millennium Plaza, przy Al. Jerozolimskich 123a w Warszawie. Zgłoszenia przyjmowane są do 14 grudnia br.

Podczas warsztatów będziemy analizować zapisy umów dystrybucyjnych, zastanawiać się nad optymalnymi rozwiązaniami w zależności od typu projektu, sprawdzimy także konsekwencje stosowanych w praktyce klauzul. W drugiej części spotkania skorzystamy z doświadczenia agenta sprzedaży, który opowie o współpracy z producentami, m.in. o tym jak przygotować wymagane materiały (deliveries), jaki jest podział obowiązków stron oraz finansowe kryteria współpracy w Polsce i za granicą.

Pierwszą część spotkania poprowadzi mecenas Krzysztof Czyżewski z Kancelarii Czyżewscy, ekspert z dziedziny prawa własności intelektualnej, specjalizujący się w rynku filmowym i telewizyjnym. W drugiej części udział weźmie Katarzyna Siniarska, agent wykonawczy (sales executive) w New Europe Film Sales, firmie odpowiedzialnej m.in. za sprzedaż islandzkiego kandydata do Oscara w kategorii film nieanglojęzyczny pt. „Hrutar” (Rams).

Zgłoszenie udziału:

Aby wziąć udział w warsztatach prosimy wypełnić formularz zgłoszeniowy, a następnie przesłać go na adres e-mail biuro@kipa.pl z dopiskiem „szkolenie”. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 14.12.2015 r.

W miejscu, w którym odbywać się będzie szkolenie, dostępny jest parking (4zł/h). Rejestracja uczestników rozpocznie się o godz. 9.45.
Spotkanie organizowane jest przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Prowadzący:

Krzysztof Czyżewski –  wspólnik, adwokat, od kilkunastu lat zajmuje się prawem własności intelektualnej. Świadczy usługi przede wszystkim dla podmiotów działających w obszarze: filmu, mediów, prasy, książki, reklamy, rozrywki, IT, a także zwalczania nieuczciwej konkurencji i ochrony dóbr osobistych. Drugi główny obszar praktyki Krzysztofa Czyżewskiego to prowadzenie sporów sądowych, w postępowaniach cywilnych, gospodarczych i karnych. Pełni funkcję arbitra Sądu Arbitrażowego Rynku Audiowizualnego przy Krajowej Izbie Producentów Audiowizualnych. Były arbiter Komisji Prawa Autorskiego. Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Polskiego Radia S.A.

Katarzyna Siniarska – urodziła się w 1980 roku. Jest producentką i script-doctorem. Obecnie pracuje jako agent wykonawczy w New Europe Film Sales – butikowej agencji sprzedaży, która posiada pełne międzynarodowe prawa do sprzedaży filmów pełno i krótkometrażowych oraz współpracuje z telewizjami, kinami, VOD oraz platformami internetowymi. Pracę rozpoczęła w Yeti Films – niezależnej firmie produkcyjnej, a jej debiutem był średniometrażowy dokument Any Brzezińskiej „I Want (No) Reality. Need company on Life and Art“ zrealizowany w koprodukcji polsko-belgijskiej.

 

KIPA