09.08.2014

Jak księgować, żeby nie zwariować? – cykl warsztatów finansowo-prawnych KIPA – III edycja

Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych z przyjemnością zaprasza na kolejne spotkanie szkoleniowe w ramach III edycji cyklu szkoleń finansowo-prawnych KIPA. Spotkanie pt. „Jak księgować, żeby nie zwariować?” odbędzie się we wtorek, 9 września 2014 r., a jego tematem będą kwestie administracji produkcji, audyt i rozliczenia z instytucjami współfinansującymi produkcję filmową.

Główną część warsztatów poprowadzi Małgorzata Witkowska – administrator produkcji z wieloletnim doświadczeniem, współpracująca m.in. przy realizacji takich tytułów jak „Pod Mocnym Aniołem”, „Chce się żyć” czy „Uwikłanie”. Uczestnicy dowiedzą się nie tylko, co wchodzi w skład obowiązków osoby odpowiedzialnej za administrację, lecz przede wszystkim będą mieli okazję posłuchać o praktycznych i bieżących problemach (i ich rozwiązaniach), z jakimi spotkać się można w administrowaniu produkcją filmową. Wykład zobrazowany będzie licznymi przykładami.

Gośćmi warsztatów będą także audytorzy z firmy Che Consulting, doświadczeni specjaliści z zakresu audytu produkcji filmowej, wpisani na listę PISF. Ta część spotkania poświęcona będzie najczęstszym błędom, z którymi spotykają się audytorzy w trakcie prowadzonych przez siebie działań. Przedstawione zostaną również wymagania, które należy spełnić by sprawnie, szybko i bezproblemowo przejść przez proces kontroli realizowanej produkcji filmowej.
Spotkanie ma charakter warsztatowy, bazuje na przygotowanych przez prowadzących prezentacjach i planowane jest na cały dzień (w tym przerwa na lunch). Format szkolenia umożliwia zadawanie pytań i zakłada aktywny udział uczestników, do czego serdecznie zachęcamy.
Warsztaty odbędą się 9 września 2014 r. w budynku Millenium Plaza w Warszawie, przy Alejach Jerozolimskich 123a. Informacja o numerze sali znajdować się będzie na tablicy informacyjnej we foyer budynku.

W celu zgłoszenia udziału prosimy o przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego na adresbiuro@kipa.pl lub faksem pod nr 22 840 59 01 do 2 września 2014 r. W razie pytań prosimy o kontakt z biurem KIPA pod nr telefonu 22 840 59 01.

Zachęcamy także do udziału w kolejnych warsztatach w ramach cyklu – ich terminy znajdą się wkrótce na stronie www.audiowizualni.pl

Agenda warsztatów „Jak księgować, żeby nie zwariować?”
9 września 2014 r. Millenium Plaza, Al. Jerozolimskie 123A w Warszawie

Program:

godz. 9.45 – 10.00
rejestracja uczestników

godz. 10.00 – 14.00 (w tym 15-minutowa przerwa kawowa)
„Administracja i audyt”
Panel prowadzą: Małgorzata Witkowska (administrator produkcji) oraz audytorzy z firmy Che Consulting

Wybrane tematy spotkania:

  • Kim jest administrator produkcji i jaki jest zakres jego obowiązków?
  • Praca administratora na poszczególnych etapach realizacji filmu – rozwiązywanie problemów specyficznych dla danego etapu produkcji (przykłady)
  • Najczęstsze błędy w administrowaniu produkcją i sposoby na ich uniknięcie
  • Współpraca administratora z audytorem
  • Audyt produkcji filmowej – podstawowe informacje o trybie i sposobie prowadzenia audytu
  • Prowadzenie dokumentacji – czego szukają, a co znajdują audytorzy produkcji filmowej?

godz. 14.00 – 15.00 
lunch

godz. 15.00 – 16.15
„Bezpieczeństwo produkcji i odpowiedzialność producenta”
Panel prowadzą: Agnieszka Komosa, Agnieszka Graff-Dąbrowska – specjaliści z firmy Mak Online

Wybrane tematy spotkania:

  • Co warto, a co należy ubezpieczyć w toku produkcji filmowej?
  • Kiedy ubezpieczyć produkcję i ile to kosztuje?
  • Szkody na planie filmowym i ich konsekwencje dla producenta (przykłady)
  • Zabezpieczenie interesów inwestora, ubezpieczenia finansowe

Kontakt:
Biuro KIPA
biuro@kipa.pl
tel. (22) 840 59 01


Cykl warsztatów finansowo-prawnych KIPA 2014 – 3. edycja organizowany jest przy wsparciu finansowym Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!