Zarząd kadencja 2022-2025

 • W.W.
  Irena Strzałkowska - Prezes Izby 
  W.W.

 • WFDiF
  Zbigniew Domagalski - Wiceprezes Izby 
  WFDiF

 • Silver Frame
  Stanisław Zaborowski - Wiceprezes Izby 
  Silver Frame

  Właściciel firmy Silver Frame. Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim oraz Programu dla Kreatywnych Producentów w Szkole Wajdy. W okresie 2007-2013 związany z Telewizją Polską, TVN oraz Polskim Radiem. Ukończył e-learning kurs Digital Storytelling na University of Birmingham oraz The Business Of Film na Open University. Członek Zarządu Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych w latach 2019-2022. Absolwent IDFA Academy w Amsterdamie i Locarno Match Me. Absolwent KIPA Finanse Lab i IDFA Academy, członek grupy roboczej ds. Green filming w Polsce. Od 2021 roku Ekspert Eurimages w Radzie Europy.

 • M.T.L. Maxfilm
  Piotr Belka 
  M.T.L. Maxfilm

  Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i podyplomowych studiów Prawo Własności Intelektualnej na Uniwersytecie Warszawskim. Od 2004 roku związany z branżą produkcji filmowej. Współtworzy sukcesy wielu najpopularniejszych w Polsce seriali telewizyjnych i filmów fabularnych. Działając na styku mediów i reklamy specjalizuje się w zagadnieniach związanych z komercyjnym współfinansowaniem produkcji filmowej oraz jej sprzedażą, promocją i reklamą.

 • Domino Film
  Małgorzata Domin 
  Domino Film

  Absolwentka i aktualnie Wykładowczyni produkcji filmowej w szkole filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach oraz Studium Podyplomowego Prawa Własności Intelektualnej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Właścicielka Domino Film, które produkuje filmy fabularne i dokumentalne. Producentka wykonawcza filmów Lecha Majewskiego: Jako producentka wiodąca zadebiutowała filmem dla dzieci Klub Włóczykijów.

 • IKH Pictures Production
  Izabela Kiszka-Hoflik 
  IKH Pictures Production

  2001–2004 rzecznik prasowy Festiwalu „Lato filmów” w Kazimierzu. W latach 2000–2005 pracowała jako redaktor prowadzący seriali i filmów fabularnych w Agencji Filmowej TVP w tym czasie była m.in współpomysłodawcą „Festiwalu Kina Niezależnego w Dwójce", asystentem Dyrekcji Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni. Od 2005 roku dołączyła do zespołu nowo powstałego Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, od początku w dziale współpracy międzynarodowej od 2010 roku jako szef działu, od 2012 Pełnomocnik Dyrektora PISF ds. Współpracy Międzynarodowej odpowiedzialna m.in. za strategię promocyjną polskiego kina na rynkach międzynarodowych. Od marca 2016 roku Pełnomocnik Dyrektora PISF ds. Produkcji Filmowej. W 2018 roku założyła własną firmę IKH Pictures Promotion zajmującą się sprzedażą, promocją oraz IKH Pictures Production sp z o.o. zajmującą się produkcją polskich filmów.

 • Haka Films
  Tomasz Morawski 
  Haka Films

 • ZK Studio
  Małgorzata Prociak 
  ZK Studio

  Producentka filmowa, kierowniczka produkcji, działaczka kultury,
  absolwentka Filologii czeskiej na Uniwersytecie Wrocławskim oraz
  Wydziału Organizacji Produkcji Filmowej PWSFTviT w Łodzi.
  Zrealizowała wiele krótkometrażowych oraz dwa pełnometrażowe filmy
  dokumentalne nagradzane na festiwalach na całym świecie.
  Od 2012 związana z ZK Studio. Absolwentka IDFAcademy 2017 i Ex Oriente Films Workshop, stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 • Momakin
  Paulina Zacharek 
  Momakin

  Twórczyni i dyrektorka międzynarodowego programu profesjonalizacyjnego dla środowiska animacji stop motion – StopMoLab. Założycielka i współwłaścicielka firmy MOMAKIN. Współorganizatorka ANIMARKT Stop Motion Forum oraz inicjatorka programu edukacyjno-dystrybucyjnego #bajkizpolski.

Partnerzy

KIPA