02.02.2012

Kraków 2012: Warsztaty MAIA – Kreatywne aspekty developmentu – informacje

Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych jest współorganizatorem odbywających się pierwszy raz w Polsce Warsztatów MAIA. Aplikacje udziału w „Warsztatach MAIA – Kreatywne aspekty developmentu” można zgłaszać do 2 marca 2012 r. Pierwsza sesja odbędzie się w dniach 16-20 kwietnia w Krakowie. Kolejne dwie sesje wydarzenia zaplanowano we wrześniu 2012 r. we Włoszech.

MAIA Workshops to cykliczny program warsztatów dla producentów i scenarzystów; prowadzony od 2006 roku przy wsparciu programu Media oraz we współpracy z europejskimi i regionalnymi instytucjami i partnerami przez Genova Liguria Film Commission.

Warsztaty MAIA co roku przyjmują formę trzech niezależnych tygodniowych spotkań warsztatowych. Każde ze spotkań poświecone jest innym aspektom rozwoju projektów audiowizualnych. Pierwszy warsztat skupia się na tematyce developmentu filmowego, drugi na kwestiach finansowych, trzeci natomiast kładzie nacisk na kwestie marketingu i dystrybucji. W latach poprzednich warsztaty zostały zorganizowane między innymi we Włoszech, Hiszpanii, Chorwacji, Słowacji, Rumunii i na Węgrzech. W tym roku gospodarzem pierwszego z trzech spotkań jest Polska. Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych jest partnerem wykonawczym warsztatów, organizując je przy wsparciu finansowym Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

W warsztatach biorą udział przedstawiciele branży filmowej z całego świata min. Z Francji, Holandii, Danii, Norwegii, Szwecji, Finlandii, Estonii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Czech, Grecji, Malty i Polski. Tak szerokie i zróżnicowane grono pozwala na szeroka wymianę doświadczeń i budowę sieci kontaktów, nawiązanie współpracy i zapoznanie się z projektami potencjalnych przyszłych partnerów.

Na program składają się wykłady i seminaria, zajęcia w grupach oraz spotkania indywidualne z ekspertami. Warsztaty zostaną podzielone na 5 sesji tematycznych, w ramach których omówione zostaną poszczególne aspekty pracy kreatywnej, jaka konieczna jest na etapie development projektów audiowizualnych. Każdego dnia uczestnicy mają możliwość nie tylko poznać ciekawe studia przypadków, analizowane i omawiane przez ekspertów, ale także pracę nad własnym projektem, podczas indywidualnych spotkań z trenerami.

We współpracy z festiwalem OFF Plus Camera oraz Kraków Film Commission, podczas kwietniowego spotkania zorganizowana zostanie także sesja otwarta dla wszystkich osób zainteresowanych tematyką developmentu filmowego, projektów cross-mediowych czy przygotowania oferty dla sales agentów, koproducentów i inwestorów.

Tegoroczne warsztaty odbędą się w dniach 16-20 kwietnia w Krakowie. Termin nadsyłania zgłoszeń i projektów do programu mija 2 marca 2012 r.

Główne zagadnienia szkolenia:

• project scouting and script analysis, the role of the story editor;
• Managing creativity/creative management, the art of packaging and pitching;
• Characters and dramatic structure, writing genre;
• The business of development, infrastructure and funding opportunities
• Storytelling in the era of converging media

Język:

Szkolenie będzie prowadzone w języku angielskim.

Koszty szkolenia:

800 euro (szkolenie, zakwaterowanie, wyżywienie) + koszty podróży do Krakowa.
Przy zapisie na wszystkie trzy sesje do 3 lutego: koszt wynosi 2000 euro za cały zestaw szkoleń.

Kolejne sesje:

2 sesja: Legal & Financial Issues (wrzesień 2012 – Włochy)

3 sesja: Marketing & Distribution (listopad 2012 – Włochy)

Kontakt i informacje:

Alessandra Pastore – Training Coordinator
alessandra@maiaworkshops.org
mob. +39 349 144 53 22

Zapisy i formularze zgłoszeniowe: www.maiaworkshops.org

DO POBRANIA: MAIA Workshops 2012

KIPA