15.05.2010

Nabór filmów na festiwal „Młodzi i Film”

Jubileuszowy, 30. Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”, czeka na filmy w dwóch sekcjach konkursowych. Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 15 czerwca 2011 r. Festiwal odbędzie się w dniach 12-17 września 2011 r.

Do Konkursu Pełnometrażowych Debiutów Fabularnych zgłaszane mogą być debiuty fabularne, telewizyjne i kinowe, których minimalny czas projekcji wynosi 60 minut. Natomiast do Konkursu Krótkometrażowych Debiutów Filmowych zakwalifikować się mogą filmy fabularne, animowane i dokumentalne (w tym także etiudy szkolne), których czas projekcji wynosi do 40 minut.

Festiwal „Młodzi i Film” jest największą krajową imprezą filmową, na której prezentowane jest młode polskie kino: pełnometrażowe debiuty kinowe i telewizyjne oraz filmy krótkometrażowe – animowane, dokumentalne i fabularne. Pokazom konkursowym towarzyszą rozmowy „Szczerość za szczerość” prowadzone przez młodych krytyków. Na gości Festiwalu czeka również wiele imprez towarzyszących: bogata scena muzyczna, panele dyskusyjne, wystawy i spotkania z twórcami.

W Koszalinie pierwsze sukcesy odnosiły filmy „Rezerwat” Łukasza Palkowskiego i „Chaos” Xawerego Żuławskiego. Podczas ostatnich edycji festiwalu zadebiutowały takie głośne tytuły, jak min.: „Galerianki” Katarzyny Rosłaniec, „Moja krew” Marcina Wrony i „Lincz” Krzysztofa Łukaszewicza.

Organizatorami Festiwalu „Młodzi i Film” są Miasto Koszalin, Stowarzyszenie Filmowców Polskich oraz Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, a producentem Centrum Kultury 105 w Koszalinie.

Informacje na temat selekcji:

Cecylia Żuk -Obrębska

Biuro Programowe 30. Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”

Stowarzyszenie Filmowców Polskich

  1. Krakowskie Przedmieście 7, pok. 122

00-068 Warszawa

Tel.: (48) 22 556 54 56

Kom.: (48) 691 677 477

e-mail: program@mif.org.pl

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!