06.04.2014

Podatki i rozliczenia w aspekcie międzynarodowym – cykl warsztatów finansowo prawnych KIPA 2014 – III edycja

Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych zaprasza na pierwsze spotkanie szkoleniowe w ramach nowego cyklu szkoleń finansowo-prawnych KIPA – III edycja. Spotkanie odbędzie się we wtorek, 13 maja 2014 r., a jego tematem będą podatki i rozliczenia w aspekcie międzynarodowym. Warsztaty finansowo-prawne „Podatki i rozliczenia w aspekcie międzynarodowym” poprowadzą adwokat Maciej Kubiak oraz radca prawny Marcin Grzelecki, wspólnicy w firmie prawniczej LSW.

Spotkanie podzielone będzie na dwie części, z których pierwsza dotyczyć będzie kwestii podatku u źródła oraz najczęstszych modeli współpracy, w których podatek ten występuje (formaty telewizyjne, zobowiązania licencyjne, wynagrodzenie za usługi), a także statusu rezydenta i tego jakie ma on znaczenie podatkowe dla producenta. Część wykładu poświęcimy także problematyce podwójnego opodatkowania.

Druga część warsztatów poświęcona będzie tematom ściśle filmowym. Porozmawiamy o prawnych aspektach promocji filmu, w szczególności możliwych sposobach finansowania i rozliczania kosztów P&A oraz o najczęstszych błędach i lukach, które pojawiają się w umowach dystrybucyjnych. Omówimy także kwestie tzw. „recoupmentu”, czyli podziału zysków z eksploatacji filmu, przedstawiając możliwe modele takich rozliczeń zarówno w produkcji krajowej, jak i w międzynarodowej koprodukcji.

Spotkanie ma charakter warsztatowy, bazuje na przygotowanej przez prowadzących prezentacji i planowane jest na cały dzień (w tym przerwa na lunch). Niesformalizowany charakter szkolenia umożliwia zadawanie pytań i aktywny udział uczestników, do czego serdecznie zachęcamy. Szczegółowa agenda szkolenia znajduje się na naszej stronie internetowej (poniżej).

Warsztaty odbędą się 13 maja 2014 r. w Warszawie przy Alejach Jerozolimskich 123a, w budynku Millenium Plaza. Szczegółowa informacja o nr sali znajdować się będzie na tablicy informacyjnej we foyer budynku.

W celu zgłoszenia udziału prosimy o przesłanie formularza, który dostępny jest poniżej. Wypełniony formularz prosimy wysłać na adres biuro@kipa.pl lub faksem pod nr 22 840 59 01 do 6 maja 2014 r. W razie pytań prosimy o kontakt z biurem KIPA pod nr telefonu 22 840 59 01. Zachęcamy także do udziału w kolejnych warsztatach w ramach cyklu – ich terminy znajdą się wkrótce na stronie www.audiowizualni.pl.

DO POBRANIA:

Warsztaty – agenda

Warsztaty – formularz


Cykl warsztatów finansowo-prawnych KIPA 2014 – III edycja. organizowany jest przy wsparciu finansowym Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!