Balapolis

Balapolis Sp. z o.o.
ul. Kruczkowskiego 6c/36
00-412 Warszawa
tel. +48 514 593 757
e-mail: info@balapolis.com
strona: http://www.balapolis.com

BALAPOLIS to firma producencka założona przez Agatę Szymańską i Magdalenę Kamińską. W jej portfolio znajdują się produkcje fabularne i dokumentalne, takie jak: „Baby Bump” reż. Kuba Czekaj, „Walser” reż. Zbigniew Libera, „Huba” i „Z daleka widok jest piękny” reż. Anka i Wilhelm Sasnal, a także większościowe i mniejszościowe koprodukcje międzynarodowe. Balapolis produkuje filmy autorskie, niekonwencjonalne i przełamujące schematy. Firma zajmuje się także dystrybucją filmową.

Producentki biorą czynny udział w wydarzeniach branżowych, festiwalach i targach rozwijając ko-lejne projekty i dbając o ich międzynarodową ekspozycję. Premiera „Baby Bump” miała miejsce na 72. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji, a Kuba Czekaj otrzymał nominację do Paszportu Polityki. „Z daleka widok jest piękny” startował w Konkursie Głównym Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Rotterdamie, „Huba” miała swoją premierę w sekcji Forum podczas 64. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie. Magdalena Kamińska i Agata Szymańska kierowały także produkcją „Królewicza Olch” Kuby Czekaja, który miał swoją premierę w sekcji Generation 67. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie.

Najnowsza produkcja Balapolis, „Wilkołak” w reżyserii Adriana Panka miała swoją polską premierę w Konkursie Głównym 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, zaś jego międzynarodowa premiera odbyła się na Fantastic Fest w Teksasie.

Obecnie firma jest zaangażowana w koprodukcję „Hunter’s Son” w reżyserii Ricky Rijneke, prace nad nowym filmem Anki i Wilhelma Sasnal pt. „Podróż”, dokumentem Elwiry NIewiery i Piotra Rosołowskiego pt. „Syndrom Hamleta” oraz development „Krzyżyka niespodzianego” w reż. Marcina Koszałki.

Profil na FB

KIPA