East Studio

East Studio Sp. z o.o.
ul. Bartycka 55 m. 15
00-716 Warszawa
tel.: +48 501 090 751
biuro@eaststudio.pl
http://www.eaststudio.pl

East Studio – kreatywne studio produkcyjne powstałe w 2010 roku z inicjatywy dwóch braci z Lublina – producenta i reżysera, Macieja i Krzysztofa Rzączyńskich. Do zespołu należą twórcy i specjaliści z kilkunastoletnim doświadczeniem, znakomici menedżerowie i profesjonaliści z branży filmowej, których osiągnięcia były wielokrotnie doceniane w kraju i za granicą. East Studio specjalizuje się w produkcjach obrazów dokumentalnych, fabularnych, a także korporacyjnych. Od początku swojej działalności podejmuje się realizacji filmów poruszających ważne tematy, sprawnie łącząc wysoką jakość artystyczną z walorami biznesowymi. Dom produkcyjny stworzył 4 filmy dokumentalne prezentowane na festiwalach w Polsce i za granicą. East Studio w swoim portfolio posiada ponad 60 spotów reklamowych, promocyjnych i korporacyjnych, które transmitowane były w kinach i stacjach telewizyjnych.

Obecnie kończymy pracę nad „Broad Peak” – pierwszym polskim filmem fabularnym poświęconym himalaizmowi. To jedyny tego typu projekt na świecie, do którego zdjęcia realizowane były na wysokości ponad 5.000 m n.p.m.
Jesteśmy także w trakcie przygotowań do filmu fabularnego w reżyserii Kingi Dębskiej pod roboczym tytułem „Pułapka na ośmiornice”, rozwijamy projekty będące na etapie wczesnego developmentu m.in. nowy film Olgi Chajdas.

Najważniejsze produkcje:

  • „Broad Peak”, reż. Leszek Dawid, film w produkcji (2021)
  • „W drodze”, reż. Krzysztof Rzączyński, film dokumentalny (2016)
  • „Anatomia Startupu”, reż. Aleksander Dembski – koprodukcja z firmą Kosmos Production, film dokumentalny (2016)
  • „Nauka chodzenia”, reż. Marcin Kopeć – koprodukcja z firmą Shipsboy, pełnometrażowy film dokumentalny (2016)
  • „Miłość, Europa, Świat Zygmunta Baumana”, reż. Krzysztof Rzączyński – film dokumentalny (2011).

Profil na FB

KIPA