Telemark

Telemark Sp. z o.o.
ul. Ordynacka 14/9
00-358 Warszawa
tel. +48 501 302 456
e-mail: telemark@telemark.com.pl
http://www.telemark.com.pl

TELEMARK prowadzi duet doświadczonych producentów kreatywnych: Anna Kępińska i Maciej Kubicki. Zajmują się developmentem i produkcją dokumentów kreacyjnych, seriali premium oraz kina artystycznego. Interesują ich innowacyjne sposoby opowiadania i współczesne historie z silnymi bohaterami w oryginalnej filmowej formie. TELEMARK zawsze koncentrował się na rozwijaniu projektów z twórcami o wyrazistym języku filmowym.
Firma, jako pierwsza na polskim rynku, produkowała fabularne seriale premium dla HBO EUROPE: najpierw trzy sezony „BEZ TAJEMNIC”, następnie dwa sezony „PAKTU”. TELEMARK stoi również za takimi produkcjami serialowymi jak „LONDYŃCZYCY” ( TVP1), „NIELEGALNI” (CANAL + POLSKA) i serialem dokumentalnym TEEN MOM POLAND (MTV).

Anna Kępińska i Maciej Kubicki zajmują się również produkcją dokumentów kreacyjnych. Filmy wyprodukowane przez TELEMARK triumfowały na Krakowskim Festiwalu Filmowym („OVER THE LIMIT” Marty Prus w 2018 roku, „UWIKŁANI” Lidii Dudy w 2012 roku) i na Festiwalu Debiutów w Koszalinie („MÓW DO MNIE” Marty Prus w 2015 roku) oraz były też pokazywane na wielu festiwalach w kraju i za granicą, m.in na IDFA, Hot Docs, DOK Leipzig, Jihlava JIFF.
W tym roku TELEMARK wyprodukował „WIATR. THRILLER DOKUMENTALNY” Michała Bielawskiego pełnometrażowy dokument kreacyjny, tym razem w międzynarodowej polsko-słowackiej koprodukcji z HBO Europe, Peterem Kerekesem, Krakowskim Biurem Festiwalowym. Film miał światową premierę w konkursie głównym Visions du Reel w Nyon oraz był filmem otwarcia ostatniej edycji Krakowskiego Festiwalu Filmwego.
„INTERIOR” autorstwa Marka Lechkiego to pełnometrażowy debiut fabularny TELEMARKU.
Anna Kępińska i Maciej Kubicki są członkami Polskiej Akademii Filmowej oraz Europejskiej Akademii Filmowej oraz Polskiej Gildii Producentów. Maciej Kubicki jest również członkiem EMMY.

Profil na FB

KIPA