Telemark

Telemark Sp. z o.o.
ul. Ordynacka 14/9
00-358 Warszawa
tel. +48 501 302 456
e-mail: telemark@telemark.com.pl
http://www.telemark.com.pl

TELEMARK prowadzi duet doświadczonych producentów kreatywnych: Anna Kępińska i Maciej Kubicki. Zajmują się developmentem i produkcją dokumentów kreacyjnych, seriali premium oraz kina artystycznego. Interesują ich innowacyjne sposoby opowiadania i współczesne historie z silnymi bohaterami w oryginalnej filmowej formie. TELEMARK zawsze koncentrował się na rozwijaniu projektów z twórcami o wyrazistym języku filmowym.
Firma, jako pierwsza na polskim rynku, produkowała fabularne seriale premium dla HBO EUROPE: najpierw trzy sezony „BEZ TAJEMNIC”, następnie dwa sezony „PAKTU”. TELEMARK stoi również za takimi produkcjami serialowymi jak „LONDYŃCZYCY” ( TVP1), „NIELEGALNI” (CANAL + POLSKA) i serialem dokumentalnym TEEN MOM POLAND (MTV).

Anna Kępińska i Maciej Kubicki zajmują się również produkcją dokumentów kreacyjnych. Filmy wyprodukowane przez TELEMARK triumfowały na Krakowskim Festiwalu Filmowym („OVER THE LIMIT” Marty Prus w 2018 roku, „UWIKŁANI” Lidii Dudy w 2012 roku) i na Festiwalu Debiutów w Koszalinie („MÓW DO MNIE” Marty Prus w 2015 roku) oraz były też pokazywane na wielu festiwalach w kraju i za granicą, m.in na IDFA, Hot Docs, DOK Leipzig, Jihlava JIFF.
W tym roku TELEMARK wyprodukował „WIATR. THRILLER DOKUMENTALNY” Michała Bielawskiego pełnometrażowy dokument kreacyjny, tym razem w międzynarodowej polsko-słowackiej koprodukcji z HBO Europe, Peterem Kerekesem, Krakowskim Biurem Festiwalowym. Film miał światową premierę w konkursie głównym Visions du Reel w Nyon oraz był filmem otwarcia ostatniej edycji Krakowskiego Festiwalu Filmwego.
„INTERIOR” autorstwa Marka Lechkiego to pełnometrażowy debiut fabularny TELEMARKU.
Anna Kępińska i Maciej Kubicki są członkami Polskiej Akademii Filmowej oraz Europejskiej Akademii Filmowej oraz Polskiej Gildii Producentów. Maciej Kubicki jest również członkiem EMMY.

Profil na FB

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!