06.11.2011

Spotkanie z Marilyn Milgrome podczas Script Forum

Drugiego dnia Script Forum zapraszamy na spotkanie z Marilyn Milgrom – ekspertem ds. developmentu z międzynarodowym doświadczeniem. Jej wykład zaplanowany jest na wtorek 6 grudnia, godz. 15.00 w kinie Kultura w Warszawie.

Na wykładzie: “Od scenariusza do realizacji, proces i zasady developmentu filmu fabularnego“ Marilyn mówić będzie o kreatywnym developmencie, zaproponuje także konkretne pomysły i rady dla scenarzystów, producentów i konsultantów scenariuszowych jak kształtować nową, doskonalszą wersję projektu po developmencie. Opowie o swojej pracy w Script Factory w Londynie i developmencie filmu „Boy” Taiki Waititi rozwijanego i wyprodukowanego w Nowej Zelandii.

Marilyn Milgrom przez ostatnie cztery lata zajmowała stanowisko szefa developmentu w nowozelandzkiej Film Commission. Przed wyjazdem do Nowej Zelandii zajmowała stanowisko senior tutora w londyńskiej Script Factory. Milgrom jest wyjątkowo doświadczoną w przemyśle filmowym konsultantką scenariuszową, od lat tworzy i wdraża programy szkoleniowe na całym świecie, wykładała na szkoleniach: Arista Development, Screen East, EM Media i Arvon Foundation, prowadziła szkolenia: w Jerozolimie, Bombaju, Kijowie, Brazylii, Singapurze, Oslo. Bogate doświadczenie aktorskie, reżyserskie, producenckie i scenariuszowe umożliwiło jej zgłębienie tajników przemysłu filmowego oraz sztuki teatralnej.

Marilyn pracowała jako aktorka teatralna, autorka scenariuszy, asystentka castingu, autorka filmów dokumentalnych, programów szkoleniowych. Wyreżyserowała “Partnerów”- sztukę Gilly’ego Frasera oraz współtworzyła “Trzy pokolenia”- dramat dla BBC2.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!