29.09.2014

Sprawna współpraca z PISF. Jak wypełnić i rozliczyć wniosek zgodnie z PO PISF 2015? – cykl warsztatów finansowo-prawnych KIPA – III edycja

Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych serdecznie zaprasza na spotkanie szkoleniowe dotyczące zasad aplikowania i rozliczania środków z PISF zgodnie z nowymi Programami Operacyjnymi PO PISF 2015, które odbędzie się 3-4 listopada 2014 roku w Serocku, pod Warszawą.Jak co roku Instytut zaproponował nowe Programy Operacyjne. Mimo, iż ich zasadniczy kształt nie zmienia się w stosunku do lat ubiegłych, to koniecznie trzeba podkreślić fakt wprowadzenia nowego, wzorcowego kosztorysu filmu fabularnego, limitów, a także innych szczegółowych zapisów, nieobecnych w programach z poprzednich lat. Co więcej, mimo już kilku lat doświadczeń, obserwujemy potrzebę skonsultowania praktycznych spraw związanych z aplikowaniem o dofinansowanie z PISF, a także z rozliczaniem wniosków i poprawnym prowadzeniem dokumentacji na potrzeby Instytutu.

Dlatego wszystkich Państwa zapraszamy na spotkanie SPRAWNA WSPÓŁPRACA Z PISF. Jak wypełnić i rozliczyć wniosek zgodnie z PO PISF 2015? Jednocześnie, zależy nam, by to spotkanie szkoleniowe odbyło się jeszcze przed terminem I naboru sesji – dlatego wszystkich zainteresowanych zachęcamy do szybkiego zgłaszania się, gdyż termin naboru jest stosunkowo krótki.

Spotkanie poprowadzą m.in. p. Kamil Przełęcki, który zaprezentuje praktyczne wskazówki dotyczące realizacji filmu z wykorzystaniem nowego wzorca kosztorysu. W spotkaniu uczestniczyć będzie także Pan Wojciech Hoflik, oraz przedstawiciele PISF, którzy opowiedzą o ładzie prawnym i finansowym we wnioskach, jak również o niezbędnych dokumentach potrzebnych do przygotowania umowy. Pani Ludmiła Berus, omówi zasadnicze wymagania dotyczące rozliczeń.

Część spotkania szkoleniowego poświęcona będzie producentowi na etapie dystrybucji, w tym m.in. newralgicznych klauzul w umowach z dystrybutorami, możliwych modelach recoupmentu czy sposobach uwzględniania zapisów o P&A. Tę część poprowadzi mec. Krzysztof Czyżewski z Kancelarii Czyżewscy Kancelaria Adwokacka.

W celu zgłoszenia udziału prosimy o przesłanie formularza, który dostępny jest poniżej. Wypełniony formularz prosimy wysłać na adres biuro@kipa.pl lub faksem pod nr 22 840 59 01 do 29.10.2014 r.

W ramach szkolenia pokrywane są koszty noclegu (zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych), wyżywienia oraz materiałów szkoleniowych. Prosimy o szybkie zgłaszanie się ze względu na ograniczoną liczbę miejsc noclegowych. Osoby nie korzystające z noclegu mogą uczestniczyć w szkoleniu po niższych kosztach, w sprawie szczegółów prosimy o kontakt z biurem KIPA pod nr telefonu 22 840 59 01.

Do pobrania:

Formularz zgłoszeniowy – członkowie KIPA

Formularz zgłoszeniowy – firmy spoza KIPA


Cykl warsztatów finansowo-prawnych KIPA 2014 – III edycja organizowany jest przy wsparciu finansowym Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!