09.11.2017

Szkolenie „Ochrona danych osobowych” (RODO)

Zapraszamy serdecznie na ostatnie w tym roku warsztaty jednodniowe z cyklu szkoleń profesjonalnych „Sprawna produkcja”. Spotkanie odbędzie się we wtorek 12 grudnia 2017 w godzinach 10.00 – 15.00, w budynku Milenium Plaza  – Golden Floor Plaza, Al.Jerozolimskie 123 A (26 piętro).

Szkolenie poprowadzą adwokaci Michał Kalata, Maciej Jamiołkowski oraz Rafał Lorent, zajmujący się problematyką ochrony danych osobowych.

Dlaczego ochrona danych osobowych? Co to jest RODO i dlaczego tak wiele osób i firm szuka nagle informacji o RODO?

Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można poznać podczas szkolenia organizowanego przez KIPA we współpracy z Kancelarią Adwokacką Czyżewscy.

W codziennej działalności każdego przedsiębiorcy przetwarzane są dane odnoszące się do osób (dane osobowe), takie jak np. dane kontrahentów w umowach, dane pracowników w zakresie podatków i składek, czy dane kontaktowe klientów. Każda branża ma swoją specyfikę. W przypadku branży audiowizualnej dane osobowe są przetwarzane na wielką skalę, od „standardowych” danych przetwarzanych przez przedsiębiorców (dane pracownicze, marketingowe, rozliczeniowe), przez dane takie jak nagrania z castingów, wizerunek aktorów aż po dane związane z uczestnictwem w festiwalach filmowych. Przy korzystaniu z serwerów poza Unią Europejską trzeba spełnić szczególne wymagania w zakresie zabezpieczenia danych osobowych.  Omówione zostaną konkretne problemy – np. jak poprawnie uzyskać zgodę na korzystanie z wizerunku małoletniego aktora? Jak prawidłowo zorganizować transfer danych w procesie produkcji filmowej pomiędzy producentami, koproducentami, dystrybutorem i PISF?

Szkolenie ma na celu przekazanie członkom KIPA podstawowej wiedzy koniecznej do przygotowania firm z branży audiowizualnej do stosowania rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO), którego przepisy zaczną obowiązywać w całej Unii Europejskiej (w tym w Polsce) w maju 2018 r. Europejska reforma systemu ochrony danych osobowych obejmuje praktycznie wszystkie podmioty z sektora publicznego i prywatnego. Za brak wdrożenia nowych zasad przetwarzania danych osobowych grozić będą przedsiębiorcom wysokie kary (nawet do 20 milionów euro).

W pierwszej części szkolenia zostaną omówione podstawowe pojęcia z zakresu ochrony danych osobowych. Druga część szkolenia poświęcona jest praktycznym aspektom związanym z przetwarzaniem danych osobowych w branży audiowizualnej. W trzeciej części szkolenia dowiedzą się Państwo jakie działania (krok po kroku) powinny podjąć firmy w celu dostosowania się do nowych wymagań prawnych.

Szczegółowy program znajduje się w załączniku.

Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie i odesłanie formularza zgłoszeniowego na adres biuro@kipa.ploraz dokonanie wpłaty.

Nabór trwa do 11 grudnia (poniedziałek).

 

DO POBRANIA:

Program

Formularz zgłoszeniowy

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!