06.09.2016

Umowy koprodukcji – nabór na Mini-Meet

Trwa, współfinansowany przez PISF, całoroczny cykl szkoleń i warsztatów producenckich Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych pt. „KIPA Sprawna Produkcja”.

MINI-MEET „Umowy koprodukcji”

W ciągu ostatnich lat liczba koprodukcji krajowych jak i międzynarodowych znacznie wzrosła. Czy producenci wchodzą w nie tylko dlatego, że inaczej trudno im zamknąć budżet filmu? Jak można zabezpieczyć wspólną realizację filmu w umowie?

W ramach kolejnego spotkania MINI-MEET odbędą się warsztaty z umowy koprodukcji, zaplanowane w dniu 11 października (wtorek), godz. 10.00 – 14.00, w siedzibie KIPA przy ul. Chełmskiej 21 bud. 28c.

Program

Uczestnicy warsztatów dowiedzą się, na co powinni zwracać szczególną uwagę przy podpisywaniu umowy koprodukcji – zarówno umowy koprodukcji krajowych, jak i umów z elementami międzynarodowymi. Mini-Meet polega na realizacji serii ćwiczeń z najtrudniejszych zagadnień biznesowo-filmowych, przedstawionych zarówno okiem producenta, jak i prawnika. 12-stu wybranych uczestników będzie pracować w grupach na przygotowanych wcześniej umowach.

Podczas symulacji negocjacji umowy koprodukcji producenci dowiedzą się m.in.:
•    kiedy i jak zawierać umowę koprodukcji;
•    co musi się w niej absolutnie znaleźć a w jakie szczegóły lepiej nie wchodzić;
•    jak ułożyć mechanizm współpracy i procesy decyzyjne;
•    jak regulować podział praw i zarządzanie nimi;
•    jakie zapisy ochronią ich przed sytuacją patową lub kryzysową;
•    omówione zostaną także najczęstsze błędy producentów przy negocjacjach koprodukcji jak i kwestie, które najczęściej okazują się sporne w negocjacjach.

Prowadzący – prawnik i producent

Warsztaty poprowadzi adw. Krzysztof Czyżewski z Kancelarii Adwokackiej Czyżewscy. Wspólnik, adwokat, od kilkunastu lat zajmujący się prawem własności intelektualnej. Świadczy usługi przede wszystkim dla podmiotów działających w obszarze: filmu, mediów, prasy, książki, reklamy, rozrywki, IT, a także zwalczania nieuczciwej konkurencji i ochrony dóbr osobistych. Drugi główny obszar praktyki Krzysztofa Czyżewskiego to prowadzenie sporów sądowych, w postępowaniach cywilnych, gospodarczych i karnych. Pełni funkcję arbitra Sądu Arbitrażowego Rynku Audiowizualnego przy Krajowej Izbie Producentów Audiowizualnych. Były arbiter Komisji Prawa Autorskiego.

Nazwisko producenta do potwierdzenia.

Dla kogo?

Dla maksymalnie 12 producentów, zarówno członków KIPA jak i podmiotów niezrzeszonych (w przypadku większej liczby zgłoszeń organizatorzy dokonają selekcji). MINI-MEET bazuje na konkretnych case studies, stąd planowana kameralna grupa uczestników.

Zgłoszenia 

Aby wziąć udział w spotkaniu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i wysłać go na adres biuro@kipa.plw temacie maila wpisując MINI-MEET.

Termin przesyłania zgłoszeń do 6 października.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!