14.01.2014

VAT i inne podatki w produkcji audiowizualnej – nabór na szkolenie KIPA

Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych zaprasza na szkolenie dotyczące zagadnień podatkowych w produkcji audiowizualnej pt. „VAT i inne podatki w produkcji audiowizualnej. Czyli co warto wiedzieć i o czym należy  pamiętać?”. Spotkanie trwa 1,5 dnia i odbędzie się 14-15 lutego 2014 r. w Serocku  (ok. 30 km od Warszawy).

Aspekty podatkowe towarzyszące produkcji audiowizualnej to zagadnienia, które często wzbudzają wiele wątpliwości w codziennej działalności filmowej i telewizyjnej. Skomplikowane prawo podatkowe oraz pojawiające się co roku zmiany w przepisach fiskalnych wymagają uwagi i śledzenia aktualnych informacji z tego zakresu. Także lata 2013 i 2014 przyniosły kolejne modyfikacje m.in. w rozliczaniu przez twórców przychodów czy w podatku VAT.

Dlatego serdecznie zapraszamy do udziału w szkoleniu poświęconym zagadnieniom podatkowym, zarówno już wprowadzonym, jak i tym, które obecnie są projektowane. Porozmawiamy o nowych zasadach powstawania obowiązku podatkowego, podstawie opodatkowania, stawkach podatku w usługach audiowizualnych, o zasadach wystawiania faktur. Przedstawimy kazusy dotyczące VAT w koprodukcjach, wreszcie omówimy możliwość opodatkowania twórcy jako przedsiębiorcy, którą sygnalizowaliśmy członkom KIPA mailowo.

Szkolenie prowadzone będzie przez doświadczonych prawników i doradców związanych z produkcją audiowizualną, tj. przez adw. Piotra Karwata z kancelarii Chadbourne & Parker LLP oraz adw. Macieja Kubiaka i r. pr Marcina Grzeleckiego z Kancelarii Leśnodorski, Ślusarek i Wspólnicy.

Chęć uczestnictwa w szkoleniu prosimy zgłaszać wysyłając formularz zgłoszeniowy na adres e-mail:biuro@kipa.pl lub faksem na nr (22) 840 59 01. Liczba miejsc jest ograniczona, więc decydować będzie kolejność zgłoszeń.

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt z biurem KIPA pod numerem telefonu: 22 840 59 01.

Zgłoszenia przyjmowane są do 7 lutego 2014 roku.

Koszt uczestnictwa w szkoleniu to:

Dla członków KIPA – 150,00 zł
Firmy spoza KIPA – 300,00 zł
Koszt uczestnictwa pokrywa m.in. udział w szkoleniu, materiały szkoleniowe, zakwaterowanie i wyżywienie. Nocleg w pokojach dwuosobowych.

Szkolenie jest organizowane przy wsparciu finansowym Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Do pobrania:

Serock 2014 – formularz zgłoszeniowy – członkowie KIPA
Serock 2014 – formularz zgłoszeniowy – firmy spoza KIPA

Partnerzy projektu:

 

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!