26.08.2011

Warszawa 2011: EP2C – European Post-Production Connection – informacje

Organizatorzy European Post-Production Connection zapraszają do wzięcia udziału w sesji otwartej warsztatów, adresowanej do polskich producentów i dystrybutorów, organizowanej w kinie Kultura w Warszawie 6 października 2011 r., w godzinach 10.00 – 16.30. Udział w sesji jest bezpłatny. Zainteresowani powinni przesłać EP2C – formularz zgłoszeniowy na adres: aleksandra.wozniak@kipa.pl do dnia 28 września 2011 r. W związku z bardzo dużą liczbą zgłoszeń organizator zastrzega, że o udziale w spotkaniu decydować będzie kolejność zgloszeń. W takim przypadku będziemy się z Państwem kontaktować indywidualnie.

Sesja złożona jest z trzech bloków, które poprowadzą wybitni, światowi specjaliści, a które przygotowane zostały z myślą o potrzebach polskiego rynku audiowizualnego. Spotkanie odbędzie się w języku angielskim.

Pierwszy blok poświęcony będzie marketingowi filmowemu i poprowadzony zostanie przez Shauna Farringtona z Zealot, firmy o światowym zasięgu, która opracowywała strategie i materiały marketingowe dla filmów takich jak „Samotny mężczyzna”, „Była sobie dziewczyna”, „Control”, „Persepolis”, „Spotkanie” i innych.

Shaun Farrington opowie o kluczowych elementach, na jakie należy zwrócić uwagę pracując nad plakatem, trailerem czy materiałami festiwalowymi.

Drugi blok to studium przypadku realizacji filmu „Kongres” Ariego Folmana, na podstawie „Kongresu futurologicznego” Stanisława Lema. Ten niezwykle wymagający projekt koprodukowany jest przez 6 krajów; podczas sesji obecni będą producenci większości z nich: Diana Elbaum (Belgia), Ewa Puszczynska (Polska), Viola Fuegen (Niemcy), Fabian Hannaert (Francja) i Eitan Mansuri (Izrael). Projekt stanowi ciekawy przykład post-produkcji projektu realizowanego nie tylko w różnych technikach, ale też w wielu krajach.

Trzecią część wypełnią zagadnienia prawne, w szczególności te, które często towarzyszą fazie post-produkcji filmu – kwestia praw autorskich, wykorzystania wizerunku, cytatów – z naciskiem na zaistnienie ich w przypadku koprodukcji filmowych. Gospodarzami tej części spotkania będą Pierre-Emmanuel Mouthuy z belgijskiej kancelarii Mouthuy Avocats i mec. Krzysztof Czyżewski z kancelarii adwokackiej Czyżewscy. Spotkanie pomyślane jest jako wymiana doświadczeń z rynku europejskiego i polskiego oraz przedstawienie różnic, tak w prawodawstwie, jak i podejściu do problematycznych zagadnień.

Udział w sesji jest bezpłatny. Wszystkich zainteresowanych prosimy o przesłanie załączonego formularza zgłoszeniowego na adres: aleksandra.wozniak@kipa.pl do dnia 28 września 2011 r.

Warsztaty EP2C powstały z inicjatywy Diany Elbaum i Sebastiena Delloye z belgijskiej firmy Entre Chien et Loup. Tegoroczna edycja EP2C odbędzie się w Warszawie w dniach 4 – 10.10.2011 i realizowana jest przy wsparciu Programu Media Unii Europejskiej, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i Programu Media Mundus. Polskim partnerem organizacyjnym EP2C jest Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych, przy wsparciu Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

Program wspierany jest również przez Israel Film Fund, Vlaams Audiovisueel Fonds, Wallonie-Bruxelles International i realizowany we współpracy z Torino Film Lab, Rotterdam Lab, Dubai Film Market, Digital Production Challenge, Cinema en Construction, Online Film Financing, Jerusalem Film Festival oraz EAVE.

Więcej informacji: www.ep2c.com
Małgorzata Sandecka, tel. 661 663 768

DO POBRANIA: EP2C – formularz zgłoszeniowy

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!