04.09.2011

Warszawa 2011: EP2C – European Post-Production Connection – zakończenie naboru

Zakończono nabór do European Post-Production Connection, jedynych warsztatów dla producentów i koordynatorów post-produkcji, poświęconych w całości etapowi post-produkcji filmu. KIPA jest współorganizatorem wydarzenia. Wyłoniono listę najlepszych kandydatów i trwają rozmowy kwalifikacyjne.

Informacje o projekcie:

European Post-Production Connection (EP2C) to tygodniowe warsztaty skierowane do producentów i kierowników post-produkcji, szczególnie osób pracujących przy realizacji międzynarodowych koprodukcji.Warsztaty odbędą się w Warszawie w dniach 4-9 października 2011 r.

  • dla kogo?
   dla producentów i kierowników post-produkcji. W grupie 22. uczestników 16 miejsc przewidzianych jest dla producentów, 6 dla kierowników post-produkcji. Organizatorzy oczekują zgłoszeń od osób z pewnym doświadczeniem w produkcji filmowej, chcących wyjść poza lokalny rynek i otwartych na możliwości koprodukcji z innymi krajami.

Istnieje możliwość uzyskania stypendium pokrywającego koszty uczestnictwa w EP2C.

 

 • w jakim celu?
  dobrze zaplanowana, zbudżetowana i przeprowadzona post-produkcja filmu może zaoszczędzić dużo czasu, pieniędzy, stresu i kompromisów, tak artystycznych, jak jakościowych. Dlatego też głównym celem warsztatów jest jak najlepsze „ustawienie” projektu pod kątem post-produkcji, biorąc pod uwagę wszystkie wymienione czynniki, możliwe pułapki, wybór technologii, kwestie prawne etc., szczególnie istotne w przypadku międzynarodowych koprodukcji.
 • w jaki sposób?
  producenci powinni zgłosić się do udziału w warsztatach z projektem, fabularnym bądź dokumentalnym, który zostanie poddany ekspertyzie podczas zajęć w grupach, prowadzonych przez doświadczonych, aktywnych na rynku koprodukcji producentów oraz ekspertów z dziedziny post-produkcji. Z kolei wykłady i zajęcia plenarne poruszać będą spektrum zagadnień post-produkcyjnych: od finansowania projektu po wykonanie masterów, dystrybucję i sprzedaż. Zgłoszony projekt powinien znajdować się w fazie przed zdjęciami.

 

 • z kim?
  EP2C dotychczas miało przyjemność pracować z uznanymi i doświadczonymi europejskimi producentami i ekspertami z zakresu post-produkcji, w gronie tym znaleźli się m.in.: Diana Elbaum(producentka, m.in.„Krzyczący mężczyzna”, Nagroda Jury Cannes 2010; laureatka Prize Eurimages 2009), Bettina Brokemper(producentka, m.in.„Miód”, Złoty Niedźwiedź Berlinale 2010, laureatka Prize Eurimages 2009), Christina Crassaris (post-producent, m.in. „Klasa”, Złota Palma 2008, „Persepolis”), Niko Remus(post-producent, m.in. „Miód”, Złoty Niedźwiedź 2010), Michel Schöpping(realizator dźwięku, pracował przy ponad 50 filmach), Eric Lagesse (agent sprzedaży, Pyramid International), by wymienić jedynie kilka osób spośród ponad 20 wykładowców. W tym roku do tego grona dołączy Ewa Puszczyńska, producent i Szef Dewelopmentu w Opus Film.
 • gdzie i kiedy? 
  4-9 października 2011, Warszawa
  więcej informacji na temat naboru i stypenium: www.ep2c.com
 • kontakt
  e-mail: info@ep2c.com oraz +48 661 663 768 (Małgorzata Sandecka)

 

Program EP2C powstał z inicjatywy belgijskiej firmy produkcyjnej Entre Chien et Loup (Diana Elbaum i Sebastien Delloye). Druga, tegoroczna edycja EP2C realizowana jest przy wsparciu Programu Media Unii Europejskiej, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Programu Media Mundus oraz we współpracy z Krajową Izbą Producentów Audiowizualnych, która jest polskim partnerem organizacyjnym EP2C. Partnerami programu są też Torino Film Lab czy Israel Film Fund oraz Vlaams Audiovisueel Fonds.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!