04.07.2022

WYSTARTOWAŁ DRUGI NABÓR DO ŁÓDZKIEGO FUNDUSZU FILMOWEGO 2022!

EC1 Łódź – Miasto Kultury ogłasza drugi nabór do tegorocznej edycji Łódzkiego Funduszu Filmowego. Do konkursu zgłaszane mogą być projekty filmów:

• fabularnych pełnometrażowych (min. 70 minutowych),
• dokumentalnych,
• animowanych.

Podstawowym kryterium udziału w konkursie jest powiązanie projektu z Łodzią lub województwem łódzkim poprzez osoby twórców, temat lub miejsce realizacji, a także wysokość kosztów produkcyjnych poniesionych w regionie.

Nabór wniosków trwa do 17 lipca 2022 r. do godziny 23:59. Dokumenty należy składać wyłącznie w wersji elektronicznej w formie archiwum w formacie .zip lub.7z za pomocą formularza online na stronie:   TUTAJ.

Hasło do formularza: fundusz2022

W pierwszej odsłonie tegorocznego funduszu wyłoniono 6 zwycięskich projektów: 3 fabuły, 2 dokumenty i 1 animację. Obecnie trwają negocjacje umów koprodukcyjnych. Fundusz finansowany jest w całości ze środków Urzędu Miasta Łodzi.

W 2022 roku Łódzki Fundusz Filmowy obchodzi jubileusz: 15.lecie istnienia. Jest najstarszym funduszem filmowym w Polsce, przez lata wsparł ponad 100 filmów. Wśród nich są takie tytuły jak nominowane do Oscarów W ciemności Agnieszki Holland, Ida oraz Zimna wojna Pawła Pawlikowskiego, wyróżniony w Cannes Sweat Magnusa von Horna, czy ostatni film Andrzeja Wajdy Powidoki. Fundusz konsekwentnie wspiera także debiuty, m.in. tak znakomite pozycje jak Zabij to i wyjedź z tego miasta (reż. Mariusz Wilczyński – premiera na Berlinale), Cicha ziemia, (reż. A. Woszczyńska – premiera na Festiwalu Filmowym w Toronto), Anatomia (reż. A. Janowska – premiera na Festiwalu Filmowym w Wenecji).

Regulamin konkursu oraz formularz można znaleźć na stronie: www.lodzfilmcommission.pl

Więcej informacji: Monika Głowacka, Łódzki Komisarz Filmowy, m.glowacka@ec1lodz.pl, +48 605 054 235

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!